Digital Marketing Specialist

O ομιλος εταιριων DIGALAKIS, αποκλειστικος αντιπροσωπος και διανομεας των οικων μοδας  Longchamp. Castaner,Tous , Lancaster κ.α., επιθυμεί να προσλάβει για άμεση απασχόληση «Digital Marketing Specialist» με βασικές αρμοδιότητες τη διαχείριση των ηλεκτρονικών καναλιών προβολής της εταιρείας (ιστοσελίδα, social media, google, newsletters).

Αρμοδιότητες:

  • Προετοιμασία και προώθηση του υλικού της επιχείρησης (Website, Εταιρικά Έντυπα, Αναρτήσεις, Δελτία Τύπου κ.α.)
  • Χειρισμός και παραμετροποίηση Συστήματος Διαχείρισης Πελατών (CRM)
  • Ενεργή συμμετοχή στο σχεδιασμό, οργάνωση και υλοποίηση όλων των εταιρικών campaigns
  • Επιμέλεια έκδοσης και αποστολή ενημερωτικών δελτίων (newsletters) της εταιρείας
  • Διαχείριση της Ιστοσελίδας και των Μέσων Κοινωνικής Δικτύωσης της επιχείρησης
  • Παρακολούθηση και ανάλυση στατιστικών και KPIs από Google Analytics, CRM και άλλες πηγές Web Analytics

Προσόντα:

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 χρόνια στο τομέα του Digital Marketing σε αντίστοιχη θέση
  • Εμπειρία σε Συστήματα Διαχείρισης Πελατών θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
  • Εμπειρία σε διαχείριση διαφημιστικών καμπανιών σε Google Adwords και Facebook Ads
  • Γνώση της πλατφόρμας Google Analytics
  • Άμεση διαθεσιμότητα
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Προσαρμοστικότητα, εξωστρέφεια και διάθεση για ανάπτυξη
  • Ικανότητα εργασίας κάτω από πίεση χρόνου

Η εταιρία προσφέρει:

  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης

Διάστημα απασχόλησης

Αορίστου χρόνου.

Είδος απασχόλησης

Πλήρης απασχόληση.