ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ (ΠΛΗΡΟΥΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ- ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ) – VDK TAX-ACCOUNTING AND CONSULTING

243

Τίτλος: Υπάλληλος μισθοδοσίας (Πλήρους απασχόλησης- Στο γραφείο)

Λίγα λόγια για εμάς

Η εταιρεία μας με την επωνυμία «VDK ΠΑΡΟΧΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΦΟΡΟΤΕΧΝΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ» παρέχει υψηλού επιπέδου Λογιστικές, Φοροτεχνικές και Συμβουλευτικές υπηρεσίες. Το ανταγωνιστικό μας πλεονέκτημα βρίσκεται στο ανθρώπινο δυναμικό μας το οποίο απαρτίζεται από έμπειρους επαγγελματίες με περίπου 30 έτη εξειδίκευσης στον κλάδο.

Καλύπτουμε ένα ευρύ φάσμα λογιστικών διαδικασιών με σεβασμό στους πελάτες μας και το αποτέλεσμα της εργασίας μας χαρακτηρίζεται από συνοχή και μια αστείρευτη θέληση να ανταποκριθούμε σε κάθε επιχειρηματική προσδοκία και  επαγγελματική ανάγκη με στόχο την ισχυροποίηση στη σύγχρονη, άκρως ανταγωνιστική οικονομική πραγματικότητα.

Περιγραφή της θέσης

Αυτή είναι μια εκπληκτική ευκαιρία να γίνεις μέρος της ομάδας VDK. Καθώς θα είσαι ένα σημαντικό μέλος της ομάδας μας, θα εξειδικευτείς σε διάφορα τμήματα της διαδικασίας μισθοδοσίας και ο στόχος σου θα είναι να προσφέρεις υψηλής ποιότητας υπηρεσίες στους πελάτες μας σχετικά με όλα τα αντίστοιχα θέματα ενώ θα διασφαλίζεις την συμμόρφωση με όλες τις ισχύουσες διατάξεις και θα διατηρείς ακριβή λογιστικά αρχεία.  Θα αναφέρεσαι στην υπεύθυνη του τμήματος μισθοδοσίας.

Βασικές αρμοδιότητες

  • Καθημερινή διαχείριση των διαδικασιών της μισθοδοσίας εκ μέρους των πελατών
  • Επικοινωνία με τους πελάτες σχετικά με τη διαχείριση των αιτημάτων τους και επίλυση πιθανών προβλημάτων που προκύπτουν
  • Διαχείριση της ροής εργασιών ώστε να διασφαλιστεί ότι όλες οι συναλλαγές της μισθοδοσίας διεκπεραιώνονται έγκαιρα και με ακρίβεια
  • Σύνταξη των συμβάσεων εργασίας , προσλήψεων, αποχωρήσεων, απολύσεων, συμβάσεων και των μηνιαίων προγραμμάτων εργασίας
  • Υποβολή ηλεκτρονικών εντύπων στην πλατφόρμα του ΕΡΓΑΝΗ
  • Υποβολή λογιστικών άρθρων, ΑΠΔ, ΦΜΥ και λοιπών ασφαλιστικών και φορολογικών υποχρεώσεων
  • Καλή γνώση εργατικής νομοθεσίας

Απαραίτητα προσόντα

  • Τουλάχιστον 3 έτη προϋπηρεσία στην μισθοδοσία, κατά προτίμηση σε λογιστικό γραφείο
  • Πτυχίο Οικονομικών, Λογιστικής ή Χρηματοοικονομικών
  • Γνώση χειρισμού προγράμματος μισθοδοσίας της Epsilon Net
  • Πολύ καλή επικοινωνία στην Ελληνική και την Αγγλική γλώσσα
  • Γνώση καλής χρήσης του Office Excel
  • Πολύ καλές διαπροσωπικές δεξιότητες επικοινωνίας
  • Ισχυρές δεξιότητες διαχείρισης χρόνου
  • Ικανότητα να εργαστείς ανεξάρτητα και σαν μέρος της ομάδας
  • Ισχυρή αίσθηση ευθύνης και ικανότητας διαχείρισης ευαίσθητων πληροφοριών

Παροχές

  • Θα γίνεις μέρος μιας δυναμικά αναπτυσσόμενης ομάδας με εξαιρετικές προοπτικές εξέλιξης
  • Συνεργασία με έμπειρους συναδέλφους οι οποίοι θα είναι πρόθυμοι να σε βοηθήσουν να αναπτύξεις το ταλέντο σου και να επεκτείνεις τις γνώσεις σου
  • Επαγγελματικές ευκαιρίες δικτύωσης με πελάτες υψηλού βεληνεκούς
  • Ένα ευχάριστο και φιλικό περιβάλλον με σύγχρονο εξοπλισμό γραφείου
  • Κεντρική τοποθεσία με εύκολη πρόσβαση στην δημόσια συγκοινωνία

Μετά τον έλεγχο των βιογραφικών, θα επικοινωνήσουμε με τους υποψήφιους που αντιστοιχούν στα παραπάνω προσόντα προκειμένου να προγραμματίσουμε μια συνέντευξη από κοντά. Όλες οι αιτήσεις θα διαχειριστούν με απόλυτη εμπιστευτικότητα. Μπορείτε να στείλετε το βιογραφικό σας στο hr@vdk.gr, υπόψιν Νικολέττας Λάμπρου.