ΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ: ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΜΗΜΑ OPERATION – CNP ΖΩΗΣ

2671

ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΚΑΡΙΕΡΑΣ

Η CNP Ζωής, μέλος του Γαλλικού Πολυεθνικού Ασφαλιστικού Ομίλου CNP ASSURANCES, στηρίζει την ανάπτυξή της στην Ελληνική αγορά στη μεγάλη τεχνογνωσία του Ομίλου που ανήκει και στις ισχυρές, διακριτές, τοπικές της δυνάμεις.

Στο πλαίσιο υλοποίησης της στρατηγικής ανάπτυξής της, η CNP ΖΩΗΣ επιθυμεί να στελεχώσει την ομάδα της με άτομο δυναμικό και φιλόδοξο για τη θέση του Υπαλλήλου Τμήματος Operations (Κωδικός Θέσης 002/GR).

Κύρια Καθήκοντα θέσης:

  • Παραλαβή και διαχείριση αλληλογραφίας
  • Παρακολούθηση & εξυπηρέτηση αιτημάτων πελατών και συνεργατών του δικτύουπωλήσεων
  • Διαχείριση ασφαλιστικών εργασιών (έκδοση προσφορών, έλεγχος και καταχώρησηαιτήσεων, έκδοση συμβολαίων και τήρηση σχετικού αρχείου)
  • Επικοινωνία με συνεργάτες δικτύου πωλήσεων

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο Ανώτατης Εκπαίδευσης σε Μαθηματικά / Στατιστική / Οικονομικά
  • Εξαίρετη γνώση Η/Υ και διαδικτυακών εφαρμογών (Word/Excel etc)

Άλλα Προσόντα που θα θεωρηθούν σχετικά:

  • Εργασιακή εμπειρία στον ασφαλιστικό κλάδο
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας, τόσο στην προφορική όσο και στη γραπτή επικοινωνία
  • Άλλα ακαδημαϊκά ή επαγγελματικά προσόντα, συναφή με τον ασφαλιστικό κλάδο ή/και το περιεχόμενο της θέσης εργασίας

Ικανότητες/Γνώσεις:

  • Εξαιρετικές αναλυτικές ικανότητες
  • Πολύ καλές οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Πολύ καλή διαχείριση χρόνου και ικανότητα να ενεργεί βάσει στενών χρονοδιαγραμμάτων
  • Ευελιξία και προσαρμογή στις αλλαγές

Οι απολαβές θα είναι αναλόγως προσόντων και εμπειρίας και θα περιλαμβάνει ένα ελκυστικό πακέτο μισθού και παροχών καθώς και ευκαιρίες για επαγγελματική ανέλιξη σε ένα σταθερό και γεμάτο προκλήσεις εργασιακό περιβάλλον.

Παρακαλούμε όπως αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα, αναγράφοντας τον Κωδ: 002/GR, στην ηλεκτρονική διεύθυνση careers@cnpgreece.com το αργότερο μέχρι τις 14 Σεπτεμβρίου 2018.

Θα γίνει επιλογή των αιτήσεων και οι επικρατέστεροι υποψήφιοι θα κληθούν σε προσωπική συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θα τύχουν εμπιστευτικού χειρισμού.

CNP ΖΩΗΣ_ΑΓΓΕΛΙΑ_ΤΜΗΜΑ OPERATIONS