CRM & Digital Marketing Specialist

Περιοχή εργασίας:                      Αθήνα, Νέα Κηφισιά

Κωδικός Αγγελίας:                       CMRK/0516 Digital Marketing Specialist

Το Public που προσφέρει τη μεγαλύτερη γκάμα προϊόντων τεχνολογίας και ψυχαγωγίας, επιθυμεί να αναπτύξει με ταλαντούχο CRM & Digital Marketing επαγγελματία τη Διεύθυνση Marketing και αναζητά για την ομάδα Digital & CRM:

Ο κάτοχος της θέσης λαμβάνει ενεργή συμμετοχή στον σχεδιασμό και την υλοποίηση του e-Marketing plan, στοχεύοντας στην επίτευξη των Digital Marketing KPIs. Προσφέρει προστιθέμενη αξία αξιοποιώντας όλα τα απαραίτητα εργαλεία Campaigning και Data Management που θα φέρουν τα επιθυμητά αποτελέσματα, ενώ με ενθουσιασμό πρεσβεύει την καινοτομία στις νέες τεχνολογίες.

Αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός performance marketing ενεργειών στα on line μέσα ευθύνης (Google adwords, email, Affiliate marketing, Youtube κλπ)
  • Hands on παρακολούθηση, βελτιστοποίηση & reporting Digital & CRM Καμπανιών (πχ. Adwords, Youtube)
  • Απόκτηση, διαχείριση & επεξεργασία δεδομένων με σκοπό το segmentation, τη στοχευμένη επικοινωνία & τη βελτίωση της εμπειρίας πελάτη
  • Ανάλυση των αποτελεσμάτων κάθε ενέργειας και αξιολόγησή τους βάσει στόχων & στρατηγικής
  • Εφαρμογή του συμφωνημένου προϋπολογισμού δαπανών προβολής και διαφήμισης

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Εμπειρία 1-3 έτη σε ανάλογη θέση, σε γρήγορο και ευέλικτο περιβάλλον
  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ, κατεύθυνσης Marketing, e-Commerce ή συναφούς κλάδου
  • Πιστοποιημένη εξειδικευμένη εκπαίδευση σε Digital Marketing
  • Αποδεδειγμένα performance αποτελέσματα σε Google adwords, eMail & Mobile Marketing, Affiliate Marketing
  • Ανεπτυγμένες ικανότητες διαχείρισης δεδομένων μέσω BI εργαλείων
  • Customer segmentation με απώτερο σκοπό τη στοχευμένη επικοινωνία & το customer experience
  • Άριστη γνώση Google AdWords & web analytics
  • Δημιουργικότητα και καινοτόμος σκέψη
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας (προφορικός και γραπτός λόγος)

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Content Marketing & copywriting
  • Εμπειρία σε Marketing Automation platforms
  • Βασικές γνώσεις html κώδικα
  • Διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ισχυρό ομαδικό πνεύμα
  • Αισθητική και εμπορική αντίληψη
  • Αυτοπαρακίνηση, ενθουσιασμός και πάθος

Η εταιρεία παρέχει:

  • Ελκυστικό πακέτο σταθερών και μεταβλητών αποδοχών
  • Διαρκή εκπαίδευση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμική αναπτυσσόμενη επιχείρηση

Μπορείτε να υποβάλετε το βιογραφικό σας  ακολουθώντας το link «Υποβολή Βιογραφικού» προκειμένου να συμπληρώσετε την αντίστοιχη φόρμα στο site του Public.