Η ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟΣ Α.Ε., μία από τις κορυφαίες βιομηχανικές επιχειρήσεις της Ελλάδας με ισχυρή διεθνή παρουσία σε τέσσερις τομείς δραστηριότητας, Μεταλλουργίας, Έργων EPC, Ηλεκτρικής Ενέργειας και Εμπορίας Φυσικού Αερίου, αναζητεί σήμερα να προσλάβει Logistics Executive στα κεντρικά γραφεία της Αθήνας, για τον τομέα EPC Έργων.

LOGISTICS EXECUTIVE

(Reference Code: LE 1117)

Κύριες Αρμοδιότητες:

Εκτέλεση μεταφορών τόσο στο εσωτερικό όσο και στο εξωτερικό για τις ανάγκες των EPC έργων της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο σε Logistics ή Ναυτιλιακά ή Διεθνείς μεταφορές
  • Άριστη γνώση Αγγλικών, επιθυμητή η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας
  • Άριστη γνώση Microsoft Office
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 4-5 ετών σε τμήμα logistics τεχνικής/ κατασκευαστικής/εμπορικής εταιρίας ή σε freight forwarder ή ναυτιλιακή γραμμή containers
  • Άριστη γνώση Incoterms 2010
  • Άριστη γνώση τελωνιακών διαδικασιών
  • Άριστη γνώση διεθνών μεταφορών (θαλασσίων, αεροπορικών, οδικών)
  • Καλές γνώσεις διεθνών εμπορικών διαδικασιών/συναλλαγών/πρακτικών
  • Επιθυμητή εργασιακή εμπειρία με ενέγγυες πιστώσεις (letters of credit)
  • Επιθυμητή γνώση όρων ναύλωσης (chartering terms and conditions)
  • Επιθυμητή εργασιακή εμπειρία σε διεθνές περιβάλλον
  • Επιθυμητές  βασικές μηχανολογικές γνώσεις

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο e-mail hr@metka.com αναγράφοντας τον κωδικό της αγγελίας (LE1117)