ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ

Travel Agent Trainee

Ποιοι είμαστε

Το pamediakopes.gr έχει παρουσία σε πάνω από 200 χώρες και είναι ένα από τα μεγαλύτερα ταξιδιωτικά γραφεία στην κεντρική και Νοτιοανατολική Ευρώπη. Ξεκινώντας το 2007, οι πωλήσεις μας πλέον έχουν φτάσει τα 600 εκατομμύρια και η ομάδα μας έχει ξεπεράσει τα 200 άτομα! Ενδιαφερόμαστε να απασχολήσουμε άτομα στα πλαίσια της Πρακτικής άσκησης των ΤΕΙ Τελειόφοιτους Φοιτητές στο τμήμα Travel Operations.

Καθήκοντα ασκούμενου

●  Λήψη εισερχομένων κλήσεων για τηλεφωνικές κρατήσεις

●  Εκδόσεις εισιτηρίων

●  Αλλαγές σε υφιστάμενες κρατήσεις

●  Ενημέρωση πελατών σχετικά με αλλαγές

●  Ακυρώσεις κρατήσεων

Απαραίτητα Προσόντα

●  Τελειόφοιτους ΤΕΙ

●  Άνεση στη χρήση ηλεκτρονικού υπολογιστή

●  Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

●  Θετικός τρόπος σκέψης και πάθος για τον τουρισμό

●  Όρεξη για δουλειά, ικανότητα χειρισμού πολλών εργασιών ταυτόχρονα

Τι προσφέρουμε

●  Ευχάριστο, νεανικό περιβάλλον εργασίας

●  Δυνατότητες πρόσληψης μετά την ολοκλήρωση της πρακτικής άσκησης

●  Δυνατότητα απόκτησης σημαντικής εμπειρίας σε ένα ταχύτατα αναπτυσσόμενο χώρο

Ενδιαφέρεσαι να γίνεις μέλος της ομάδας μας?

Στείλε μας το βιογραφικό σου στο a.tsingos@pamediakopes.gr

Τηλ. Επικοινωνίας: 213 0184006