Θέση Εργασίας στην IpHost.net – Technical Support Department

Η εταιρία παροχής υπηρεσιών Datacenter IpHost.net ξεκίνησε πριν 13+ χρόνια και σήμερα διαχειρίζεται χιλιάδες πελάτες σε Ελλάδα και εξωτερικό.

Θέση εργασίας: Technical Support Department

Καθήκοντα:

  • Ολοκληρωμένη και έγκαιρη διαχείριση αιτημάτων πελατών μέσω συστήματος ticketing και τηλεφωνικών κλήσεων
  • Monitoring κατάστασης συστημάτων και δικτύων
  • Επίλυση τεχνικών θεμάτων

Προσόντα:

  • Γνώση του τρόπου λειτουργίας των υπηρεσιών web hosting ( web server, DNS server, email server κλπ )
  • Εμπειρία και εξοικείωση σε centos ή οποιοδήποτε linux περιβάλλον
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
  • Άριστη τηλεφωνική και γραπτή επικοινωνία

Επιθυμητά επιπλέον προσόντα:

  • Εμπειρία και εξοικείωση σε πλατφόρμες Virtualization
  • Γνώσεις λειτουργιών cpanel και plesk

Παροχές:

  • Εκπαίδευση και ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης
  • Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Extra Ασφαλιστική κάλυψη
  • Πακέτο αποδοχών ανάλογο των προσόντων

Αποστολή βιογραφικών στην ηλεκτρονική διεύθυνση jobs@iphost.gr, κωδικός θέσης SUP0617