O Όμιλος Επιχειρήσεων Σαρακάκη με περισσότερα από 94 χρόνια ηγετικής παρουσίας στο χώρο της αυτοκίνησης ζητά να προσλάβει για το κατάστημα του στην Αθήνα:

β.πωλητης αυτοκινητων

(Kωδ. Θέσης βπα)

Ο κάτοχος της θέσης θα αναφέρεται στον Διευθυντή του καταστήματος και τα κύρια καθήκοντα του θα είναι τα εξής:

Κύρια Καθήκοντα:

·         Προώθηση, πώληση και έγκαιρη παράδοση προϊόντων και υπηρεσιών στον τελικό πελάτη βάσει εταιρικής πολιτικής.

·         Διατήρηση και διεύρυνση πελατολογίου.

·         Διάγνωση και ανάλυση αναγκών πελατών.

·         Προώθηση πωλήσεων των μαρκών που αντιπροσωπεύει ο Όμιλος.

·         Διασφάλιση ποιοτικής εξυπηρέτησης πελατών.

Απαραίτητα Προσόντα:

·         Απόφοιτος ΙΕΚ – ΤΕΙ – ΑΕΙ.

    • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση στο χώρο του αυτοκινήτου θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν.
    • Πελατοκεντρική αντίληψη.
    • Δυναμική προσωπικότητα, επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες.
    • Ικανότητα δημιουργίας σχέσεων εμπιστοσύνης.
    • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και εστίαση στο αποτέλεσμα.
    • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας (προφορικά και γραπτά).
    • Καλή γνώση Η/Υ (MS Office).
    • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψηφίους).

Ο Όμιλος προσφέρει:

    • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
    • Δυνατότητα συνεχούς επιμόρφωσης.
    • Προοπτικές εξέλιξης και ανάπτυξης σε ένα άριστο περιβάλλον εργασίας.

Τα βιογραφικά σημειώματα θα πρέπει να αποσταλούν αναφέροντας τον κωδικό θέσης

στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

human.resources@saracakis.gr

ή στην ταχυδρομική διεύθυνση:

Ομιλος Επιχειρήσεων Σαρακάκη

Υπ’ όψιν: Διεύθυνσης Ανθρώπινου Δυναμικού
Λ. Αθηνών 71,  Βοτανικός, Αθήνα 101 73

Για όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια