Business Intelligence (B.I.) Specialist

Περιοχή εργασίας:Νέα Κηφισιά, Αττική

Κωδικός Αγγελίας:CIT/1116 BI Specialist

Το Public που προσφέρει τη μεγαλύτερη γκάμα προϊόντων τεχνολογίας και ψυχαγωγίας, επιθυμεί να αναπτύξει την Ομάδα του IT και BI  και να προσλάβει:

(Κωδ. Θέσης: CIT/1116 BI Specialist)

Ο κάτοχος της θέσης είναι υπεύθυνος για την διαχείριση της βάσης δεδομένων του ΒΙ server, τον ETL μηχανισμό ενημέρωσης του ΒΙ, και τη δομή των δεδομένων στο ΒΙ server.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση εργαλείων μεταφοράς και επεξεργασίας δεδομένων (ETL)
  • Διαχείριση RDBMS
  • Backup – restore RDBMS και application server
  • Βελτιστοποίηση βάσης δεδομένων
  • Έρευνα και συσχέτιση των αναγκών του χρήστη με λειτουργικές απαιτήσεις
  • Σχεδιασμός αναφορών και αναλύσεων

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Πληροφορικής, ή άλλης θετικής/τεχνολογικής κατεύθυνσης
  • 3 έτη προϋπηρεσία ως SQL Developer
  • Άριστη γνώση RDBMS
  • Ικανότητα ανάλυσης και συντονισμού για την επίλυση προβλημάτων
  • Ομαδικό πνεύμα και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες)

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Γνώσεις σχεσιακών και μη βάσεων δεδομένων (Oracle, SQL Server, MongoDB)
  • Γνώσεις DB administration
  • Γνώσεις Reporting tools
  • Γνώση σε Programming Languages (PLSQL, R, Java/JSP, .NET, Python)
  • Εμπειρία με versioning tools (SVN, GIT)
  • Δυναμισμός και αυτοπαρακίνηση
  • Ενθουσιασμός και πάθος για το καλύτερο αποτέλεσμα
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης και έμφαση στη λεπτομέρεια

Η εταιρεία παρέχει:

  • Διαρκή εκπαίδευση
  • Ελκυστικό πακέτο σταθερών και μεταβλητών αποδοχών
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμική αναπτυσσόμενη επιχείρηση

Μπορείτε να υποβάλετε το βιογραφικό σας  ακολουθώντας το link «Υποβολή Βιογραφικού» προκειμένου να συμπληρώσετε την αντίστοιχη φόρμα στο site του Public.