Retail Store Manager

Αρμοδιότητες της θέσης

  • Να διαχείριζεται  και να επιβλέπει όλες  τις διαδικασίες  που εφαρμόζονται καθημερινά στο κατ/μα
  • Να διαχειρίζεται  και να παρακολουθεί  τα εμπορεύματα που είναι προς πώληση / έκθεση, καθώς και  το stock
  • Να διαχειρίζεται  το  προσωπικό του καταστήματος
  • Να ενδιαφέρεται για τις ανάγκες των πωλητών και να τους μεταφέρει το ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Να συμμετέχει ενεργά στην επιλογή ικανών πωλητών  για το κατ/μα
  • Να δίνει κίνητρα στους πωλητές ώστε να αποδίδουν συνεχώς περισσότερο
  • Να εκπαιδεύει  συνεχώς τους πωλητές ώστε αυτοί να εξυπηρετούν καλύτερα τους πελάτες
  • Να εξασφαλίζει  πως τα εμπορεύματα είναι πλήρως ικανοποιητικά για τους πελάτες και καλύπτουν τις εκάστοτε ανάγκες τους
  • Να συμμετέχει στο πλάνο και την πολιτική διαφήμισης του καταστήματος με σκοπό την προσέλκυση νέων πελατών
  • Να αυξάνει τα κέρδη του καταστήματος και να παρέχει άριστη εξυπηρέτηση στους πελάτες

Απαραίτητα προσόντα

  • Τουλάχιστον 3ετής εμπειρία σε ανάλογη θέση λιανικής πώλησης
  • Απόφοιτος Λυκείου, επιπλέον σπουδές θα θεωρηθούν σημαντικό προσόν
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Καλή γνώση υπολογιστών (Windows, MS Office)

Επιπρόσθετα προσόντα

  • Ομαδικότητα
  • Ηγετικές ικανότητες
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ευελιξία
  • Δυνατότητα ενασχόλησης με πολλαπλά projects

 Αποστολή βιογραφικών στην ηλεκτρονική διεύθυνση: koulato@vfc.com