Η Westnet, μέλος του Ομίλου εταιρειών του Πάνου Γερμανού – Olympia, δραστηριοποιείται από το 2005 στο χώρο της διανομής προϊόντων πληροφορικής και τεχνολογίας, έχοντας ηγετική θέση στην ελληνική αγορά.

Στο πλαίσιο της δυναμικής της ανάπτυξης, επιθυμεί να διευρύνει Εμπορική Διεύθυνση και να προσλάβει:

Commercial Analyst

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Ανάλυση πωλήσεων και ανατροφοδοσίας
  • Ανάλυση αποθεμάτων, κυκλοφοριακής ταχύτητας και aging
  • Τιμολογιακή πολιτική ανά οίκο και πελατολόγιο
  • Στατιστική ανάλυση κερδοφορίας

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Προϋπηρεσία 2 ετών σε τμήμα ανάλυσης εμπορικής εταιρείας
  • Κάτοχος πτυχίου κατεύθυνσης Μαθηματικών, Στατιστικής ή συναφούς κλάδου
  • Εξαιρετική γνώση Microsoft Excel
  • Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις

Δεξιότητες:

  • Αναλυτικές ικανότητες και έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Δυναμισμός και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Αυτοπαρακίνηση, ενθουσιασμός και πάθος για το αποτέλεσμα
  • Ισχυρό ομαδικό πνεύμα, λήψη πρωτοβουλιών και καινοτόμος σκέψη

Η εταιρεία παρέχει:

  • Ελκυστικό πακέτο σταθερών και μεταβλητών αποδοχών
  • Διαρκή εκπαίδευση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμική αναπτυσσόμενη επιχείρηση
Αποστολή βιογραφικών στο : careeroffice@unipi.gr εώς και τις 18/11/2016