Εάν είσαι άνθρωπος που σου αρέσει να δίνεις έμφαση στη λεπτομέρεια και την ανάλυση, πιστεύεις ότι η εφοδιαστική αλυσίδα είναι βασικός πυλώνας μίας εταιρείας και θέλεις να βρεις εργασία που πέρα από ένα καλό πακέτο αποδοχών προσφέρει ευκαιρίες εξέλιξης και ανέλιξης, στείλε μας το βιογραφικό σου!

Ο Όμιλος Media Saturn είναι ο μεγαλύτερος όμιλος ηλεκτρονικών ειδών στην Ευρώπη. Αριθμεί πάνω από 1000 καταστήματα στον κόσμο και έχει παρουσία σε 15 χώρες. Στην Ελλάδα δραστηριοποιείται με τα καταστήματα Media Markt, έχοντας 11 φυσικά καταστήματα και το ηλεκτρονικό της κατάστημα www.mediamarkt.gr, με στόχο τη δημιουργία εμπειρίας στον πελάτη.

Νέα Θέση Εργασίας:

Transportation Specialist για τα κεντρικά γραφεία

 (Λεωφ. Κηφισίας 49, Μαρούσι)

Οι μελλοντικές σας αρμοδιότητες:

  • Εργάζεστε στο Τμήμα Logistics των κεντρικών γραφείων
  • Ελέγχετε και παρακολουθείτε σε καθημερινή βάση τις εντολές, τις ώρες φόρτωσης  και το συνολικό αρχείο μεταφορών
  • Αναλύετε τα KPIs του τμήματος με στόχο τη βελτίωση και ανάπτυξη των διαδικασιών της εφοδιαστικής αλυσίδας
  • Ελέγχετε και παρακολουθείτε τα τιμολόγια και τα κόστη που σχετίζονται με χρεώσεις συνεργατών
  • Συνεργάζεστε με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρείας και φροντίζετε για την εναρμόνιση των διαδικασιών της εφοδιαστικής αλυσίδας σύμφωνα με τα πρότυπα της εταιρείας
  • Εργάζεστε με στόχο τον σχεδιασμό διαδικασιών και συστημάτων για τη βελτίωση του χρόνου παράδοσης των προϊόντων και τη διασφάλιση παροχής άριστης εξυπηρέτησης των πελατών μας
  • Συμμετέχετε στις διαπραγματεύσεις με τους συνεργάτες μας

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο οποιασδήποτε σχολής με κατεύθυνση Logistics
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον τριών ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Εμπειρία σε συστήματα transportation και logistics
  • Εμπειρία σε συνεργασίες με 3PLs
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Αναλυτική και κριτική σκέψη
  • Εστίαση στη λεπτομέρεια

Η εταιρεία παρέχει:

Η εταιρεία έχει βραβευτεί επανειλημμένα τα τελευταία χρόνια για τις συνθήκες εργασίας, το πρόγραμμα εκπαίδευσης, τα εξελιγμένα εργαλεία που χρησιμοποιεί για την ανάπτυξη των ανθρώπων της καθώς και για τις παροχές της. Θέλουμε να προσλαμβάνουμε τους ικανότερους στην αγορά εργασίας, γιατί αυτοί θα είναι που θα καλύψουν τις υψηλόβαθμες θέσεις στο μέλλον.

Εμείς αναζητούμε συνεχώς ικανούς και δημιουργικούς ανθρώπους!

Αν θέλετε να μπείτε στον κόσμο της Media Markt,  με μεγάλη χαρά θα δεχτούμε την    αίτησή σας στο site της εταιρείας μας www.mediamarkt.gr στο πεδίο “Καριέρα” επιλέγοντας τη θέση με τον τίτλο TRANSPORTATION SPECIALIST ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΝΤΡΙΚΑ ΓΡΑΦΕΙΑ (TRANSP-092016)