FINANCIAL & ACCOUNTING MANAGER – NAK Katsiberis

25

Τίτλος θέσης: ACCOUNTING ASSISTANT

Σκοπός της θέσης: Ο/H Accounting Assistant ανήκει στο τμήμα του λογιστηρίου. Οι αρμοδιότητες του/της περιλαμβάνουν την καταχώριση οικονομικών συναλλαγών στις εσωτερικές βάσεις δεδομένων της εταιρείας.

Αναλυτικότερα οι καθημερινές αρμοδιότητες περιλαμβάνουν μεταξύ άλλων την παρακολούθηση είσπραξης και εξόφλησης οφειλών των πελατών της εταιρείας, τον έλεγχο και την καταχώριση των παραστατικών στο λογιστικό πρόγραμμα (εισπράξεις), καθώς και τη συμφωνία πελατών.

Αναφέρεται στον: Financial & Accounting Manager.

Καθήκοντα/Αρμοδιότητες:

  • Καταχωρεί νέους πελάτες, αλλά και ημερήσιες κινήσεις στο εμπορικό πρόγραμμα της εταιρείας (πληρωμές πελατών).
  • Επικοινωνεί με ασφαλιστικές εταιρείες για θέματα πληρωμών πελατών και προμηθειών και ελέγχει τις κινήσεις μέσω των συστημάτων των ασφαλιστικών εταιρειών (portals).
  • Αποστέλλει παραστατικά μετά την έγκριση από τον αρμόδιο κλάδο (retail και corporate).
  • Παρακολουθεί τα ανοιχτά υπόλοιπα πελατών(εισπρακτικό) και προμηθευτών.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ ή ισότιμο στον Οικονομικό Τομέα.
  • Πολύ καλές γνώσεις MS Office
  • Γνώση Αγγλικών.
  • Πρόσθετη εμπειρία σε παρεμφερή θέση και γνώση Βασικών Εμπορικών Προγραμμάτων θα εκτιμηθούν.
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άνδρες υποψηφίους).

Δεξιότητες:

  • Επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Αναλυτική σκέψη.
  • Διαχείριση χρόνου και οργανωτικότητα.
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια.

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Φιλικό περιβάλλον και υποστήριξη στην εργασία.
  • Προοπτικές εξέλιξης.
  • Ιδιωτική Ασφάλιση Υγείας.

Οι ενδιαφερόμενοι/-ες μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους στο email: info@nakinsurance.gr αναγράφοντας στο θέμα: CV- ACCOUNTING ASSISTANT.

Όλες οι αιτήσεις θα αντιμετωπιστούν με απόλυτη εχεμύθεια.

Σχετικά με τη NAK Katsiberis

Η ΝΑΚ Katsiberis Insurance Brokers S.A. ιδρύθηκε το 1935. Στα σχεδόν 90 χρόνια της διαδρομής της, εξελίχθηκε σε μία από τις μεγαλύτερες εταιρείες μεσιτών ασφαλίσεων στην Ελλάδα, με τις πλέον ολοκληρωμένες συμβουλευτικές υπηρεσίες σε θέματα επιχειρηματικής ασφάλισης και διαχείρισης ρίσκου και με συνεργασίες που εκτείνονται στο εγχώριο αλλά και διεθνές περιβάλλον. Η εταιρεία έχει συνδέσει το όνομά της με την καινοτομία, φέρνοντας πρώτη στην ελληνική αγορά ασφαλιστικά προϊόντα για εξειδικευμένους επιχειρηματικούς κινδύνους. Επενδύοντας διαρκώς στην ανάπτυξη των υπηρεσιών της, χαρακτηρίζεται δικαίως ως πρωτοπόρος στη χαρτογράφηση ειδικών ασφαλιστικών αναγκών και την παροχή εστιασμένων λύσεων.