JUNIOR SOFTWARE ENGINEER – ΕΥΡΩΠΗ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ

60

Η Ασφαλιστική Εταιρεία «ΕΥΡΩΠΗ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ» στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξης των
εργασιών της, αναζητά στέλεχος να ενταχθεί ως «Junior Software Engineer» στην Διεύθυνση Πληροφορικής.

Περιγραφή Θέσης

  • Καθορισμός/σύνταξη των απαιτήσεων και λειτουργικών προδιαγραφών σε
    συνεργασία με χρήστες
  • Προγραμματισμός / Ανάπτυξη κυρίως σε Delphi, T-SQL και .Net
  • Συνεργασία με εξωτερικούς προμηθευτές
  • Υποστήριξη και εκπαίδευση των χρηστών, σχετικά με τις ενημερώσεις/αλλαγές στα συστήματα καθώς με σχετικές απορίες/προβλήματα
  • Εκτέλεση / έλεγχος των μηχανογραφικών υπηρεσιών που είναι απαραίτητες για την καθημερινή εύρυθμη λειτουργία της εταιρίας

Τυπικά Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ στην πληροφορική ή σε συναφές αντικείμενο
  • Γνώση σχεδιασμού Βάσεων Δεδομένων (MS SQL Server)
  • Καλή γνώση προγραμματισμού T-SQL, Delphi η/και .ΝΕT
  • Web Services Understanding, Debugging & Support
  • Πολύ καλή γνώση και χειρισμός της αγγλικής και ελληνικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά). Κατοχή πιστοποιητικού Proficiency θα συνεκτιμηθεί.

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Ικανότητα να εργάζεται ανεξάρτητα, αλλά και ως μέλος μιας ομάδας
  • Αναλυτική σκέψη και ικανότητα να αντιλαμβάνεται τις ανάγκες των χρηστών
  • Business Process Re-engineering & automation skills
  • Ικανότητα επικοινωνίας
  • Ικανότητα συγγραφής τεχνικών προδιαγραφών και εγχειριδίων.
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών εργασιών υπό αυστηρές προθεσμίες
  • Μεθοδικότητα και με προσοχή στη λεπτομέρεια

Η Εταιρεία προσφέρει:

  • Αποδοχές αναλόγως προσόντων
  • Συνεχή εκπαίδευση και επιμόρφωση

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Παρακαλούμε να αποστείλετε το βιογραφικό σας στο e-mail: hr@europe-asfalistiki.gr με θέμα «Junior Software Engineer».

Για την επεξεργασία των προσωπικών σας δεδομένων από την Ευρώπη Ασφαλιστική, μπορείτε να επισκεφτείτε την επίσημη ιστοσελίδα μας https://europe-asfalistiki.gr/epeksergasiadedomenwn/