FINANCIAL ACCOUNTING & OPERATIONS ASSISTANT – NAK Katsiberis

324

Αγγελία Εργασίας

Τίτλος θέσης: FINANCIAL ACCOUNTING & OPERATIONS ASSISTANT

Σκοπός της θέσης: Ο/H Financial Accounting & Operations Assistant ανήκει στο τμήμα του λογιστηρίου. Οι αρμοδιότητες του/της περιλαμβάνουν τη διαχείριση εκθέσεων δαπανών και επιστροφών, την καταχώριση οικονομικών συναλλαγών στις εσωτερικές βάσεις δεδομένων της εταιρείας και τη συμφωνία των τιμολογίων. Αναλυτικότερα οι καθημερινές αρμοδιότητες περιλαμβάνουν μεταξύ άλλων την παρακολούθηση είσπραξης και εξόφλησης οφειλών των πελατών της εταιρείας, τον έλεγχο και την καταχώριση των παραστατικών στο λογιστικό πρόγραμμα (εισπράξεις, δαπάνες), καθώς και τη συμφωνία τραπεζών, πελατών, προμηθευτών.

Αναφέρεται στον: Financial & Accounting Manager.

Καθήκοντα/Αρμοδιότητες:

  • Καταχωρεί νέους πελάτες, αλλά και ημερήσιες κινήσεις στο εμπορικό πρόγραμμα της εταιρείας (πληρωμές πελατών, εισπράξεων προμηθειών, πληρωμές συνεργατών, πληρωμές προμηθευτών).
  • Ελέγχει τις κινήσεις εταιρικών τραπεζικών λογαριασμών.
  • Επικοινωνεί με ασφαλιστικές εταιρείες για θέματα πληρωμών πελατών και προμηθειών και ελέγχει τις κινήσεις μέσω των συστημάτων των ασφαλιστικών εταιρειών (portals).
  • Αποστέλλει τα παραστατικά των πελατών μετά την έγκριση από τον αρμόδιο κλάδο (retail και corporate).
  • Παρακολουθεί τα ανοιχτά υπόλοιπα πελατών(εισπρακτικό) και προμηθευτών.
  • Προχωρά σε πληρωμές προμηθευτών και ασφαλιστικών εταιρειών, αλλά και σε παραγγελίες προμηθειών (γραφική ύλη, αναλώσιμα κλπ).
  • Συνεργάζεται με εξωτερικό συνεργάτη λογιστηρίου.
  • Αναλαμβάνει εξωτερικές εργασίες.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ ή ισότιμο στον Οικονομικό Τομέα.
  • Πολύ καλές γνώσεις MS Office και Βασικών Εμπορικών Προγραμμάτων.
  • Γνώση Αγγλικών.
  • Πρόσθετη εμπειρία σε παρεμφερή θέση θα εκτιμηθεί.

Δεξιότητες:

  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων.
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Αναλυτική σκέψη.
  • Διαχείριση χρόνου και οργανωτικότητα.
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια.

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών, βάσει προσόντων.
  • Φιλικό περιβάλλον και υποστήριξη στην εργασία.
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο.
  • Ιδιωτική Ασφάλιση Υγείας.
  • Χρήση εταιρικού αυτοκινήτου, όταν είναι απαραίτητο.

Οι ενδιαφερόμενοι/-ες μπορούν να στείλουν το βιογραφικό τους στο email: info@nakinsurance.gr αναγράφοντας στο θέμα:CV- FINANCIAL ACCOUNTING & OPERATIONS ASSISTANT.

Όλες οι αιτήσεις θα αντιμετωπιστούν με απόλυτη εχεμύθεια.

Σχετικά με τη NAK Katsiberis

Η ΝΑΚ Katsiberis Insurance Brokers S.A. ιδρύθηκε το 1935. Στα σχεδόν 90 χρόνια της διαδρομής της, εξελίχθηκε σε μία από τις μεγαλύτερες εταιρείες μεσιτών ασφαλίσεων στην Ελλάδα, με τις πλέον ολοκληρωμένες συμβουλευτικές υπηρεσίες σε θέματα επιχειρηματικής ασφάλισης και διαχείρισης ρίσκου και με συνεργασίες που εκτείνονται στο εγχώριο αλλά και διεθνές περιβάλλον. Η εταιρεία έχει συνδέσει το όνομά της με την καινοτομία, φέρνοντας πρώτη στην ελληνική αγορά ασφαλιστικά προϊόντα για εξειδικευμένους επιχειρηματικούς κινδύνους. Επενδύοντας διαρκώς στην ανάπτυξη των υπηρεσιών της, χαρακτηρίζεται δικαίως ως πρωτοπόρος στη χαρτογράφηση ειδικών ασφαλιστικών αναγκών και την παροχή εστιασμένων λύσεων.