BUSINESS PROCESS MANAGEMENT CONSULTAN – AVS – BUSINESS QUALITY CONSULTANTS I.K.E.

423

Job description

Η εταιρεία AVS – BUSINESS QUALITY CONSULTANTS I.K.E. στα πλαίσια της συνεχούς ανάπτυξης της, ζητεί στελέχη πλήρους απασχόλησης για την κάλυψη των Θέσεων του Συμβούλου Ανάπτυξης Συστημάτων Διαχείρισης ISO και βελτιστοποίησης εταιρικών διαδικασιών.

Ο Ρόλος του Συμβούλου:

Ο Σύμβουλος Συστημάτων Διαχείρισης εφαρμόζοντας σύγχρονα εργαλεία και μεθόδους, αρχικά αποτυπώνει την υφιστάμενη κατάσταση της επιχείρησης, διενεργώντας έλεγχο συμμόρφωσης σύμφωνα με τις απαιτήσεις των διεθνών προτύπων ISO και τη νομοθεσία που διέπει τη δραστηριότητα της. Στη συνέχεια ο Σύμβουλος αναπτύσσει και εγκαθιστά την απαραίτητη τεκμηρίωση από τα πρότυπα, προσαρμοσμένη στο μέγεθος, τη δομή, τη λειτουργία και τις ανάγκες της κάθε επιχείρησης, σε συνεργασία με τα στελέχη της.

Ποιους Αναζητούμε:

Ανθρώπους με ήθος, τεχνικές γνώσεις, επικοινωνιακές δεξιότητες, θετική στάση, πάθος, αγάπη και αφοσίωση για αυτό που επιλέγουν να κάνουν.

Κύριες Αρμοδιότητες Θέσης:

  • Κατανόηση των αναγκών των πελατών μας και αξιολόγηση των υφιστάμενων πρακτικών τους, σε σχέση με τις απαιτήσεις των διεθνών προτύπων ISO και τις νομικές/κανονιστικές απαιτήσεις που διέπουν τη δραστηριότητα τους
  • Συνεργασία με τους πελάτες για την αξιολόγηση της υφιστάμενης κατάστασης (gap analysis), την παροχή συμβουλών, τον σχεδιασμό και ανάπτυξη της απαιτούμενης τεκμηρίωσης από τα διεθνή πρότυπα ISO, την υλοποίηση του πλάνου ενεργειών, με σκοπό την αποτελεσματική εφαρμογή των Συστημάτων Διαχείρισης (πχ. σύνταξη διαδικασιών, εντύπων, οδηγιών, πολιτικών, risk assessment, διενέργεια εσωτερικών επιθεωρήσεων, σύνταξη αναφορών και πρακτικών κλπ)
  • Αλληλεπίδραση με τους πελάτες μας σε τακτική βάση, βοηθώντας τους να αφομοιώσουν τις απαιτήσεις των προτύπων και της νομοθεσίας, μέσα από παρουσιάσεις και εκπαιδεύσεις
  • Παρουσία την ημέρα της Επιθεώρησης Πιστοποίησης/Επιτήρησης από τον Φορέα Πιστοποίησης
  • Αποτελεσματική συνεργασία με την ομάδα της AVS, για την παροχή υποστήριξης, τη διατήρηση της επικοινωνίας και την ενημέρωση σχετικά με την πρόοδο των έργων

Εμπειρία & Απαραίτητα Προσόντα:

Ο/Η υποψήφιος/α θα πρέπει να έχει τουλάχιστον 3 έτη εργασιακής εμπειρίας σε συναφή τομέα με τα Συστήματα Διαχείρισης ISO:

  • είτε ως Σύμβουλος Ανάπτυξης Διαχείρισης Συστημάτων,
  • είτε ως Υπεύθυνος/η Συστημάτων Διαχείρισης ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001,
  • είτε ως Certified Lead/Internal Auditor ISO9001, 14001, 45001

Ο/H υποψήφιος/α θα πρέπει να διαθέτει τις ακόλουθες δεξιότητες και εκπαίδευση:

  • Πτυχίο/Δίπλωμα Μηχανολόγου/Ηλεκτρολόγου/Χημικού/Πολιτικού Μηχανικού, Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Αναλυτική σκέψη και οργανωτικές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα και διάθεση συνεργασίας με Ομάδα Έργου
  • Ικανότητα παράλληλης υλοποίησης πολλαπλών εργασιών
  • Ικανότητα διαχείρισης του χρόνου και τήρηση των προθεσμιών
  • Ευέλικτο ωράριο εργασίας
  • Δυνατότητα εργασίας υπό πίεση

–       Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας (ανάγνωση, σύνταξη και επικοινωνία)

–       Πολύ καλή γνώση MS Office

–       Δίπλωμα Β’ κατηγορίας

–       ΙΧ αυτοκίνητο

  • Δυνατότητα ταξιδιών
  • Θετική στάση (εμπιστοσύνη, συνεργασία, ευγένεια, ειλικρίνεια, σεβασμός)

Επιθυμητά Προσόντα

  • Καλή γνώση των προτύπων ISO 22301, ISO 50001, ISO 27001, ISO 27701, ISO 20000, ISO 37001, ISO 37301, ISO 39001, ISO 9100, ISO 19650, BIM, FSC
  • ESG, Sustainability
  • Μεταπτυχιακό δίπλωμα ειδίκευσης στην TQM, MBA, Sustainability

Παροχές:

  • Φιλικό και δυναμικό περιβάλλον εργασίας , δίνοντας έμφαση στις ηθικές αξίες
  • Αναγνωρίζουμε τα αποτελέσματά σας και τη θετική σας συνεισφορά στην περαιτέρω ανάπτυξη της AVS, προσφέροντας ελκυστικά πακέτα αποδοχών
  • Διαρκής εκπαίδευση & προοπτικές εξέλιξης
  • Εταιρικό laptop & κινητό τηλέφωνο

Λίγα λόγια για την AVS:

Τα Στελέχη και οι Συνεργάτες της AVS παρέχουν συμβουλευτικές υπηρεσίες και υποστηρίζουν επιχειρήσεις όλων των μεγεθών από διαφορετικούς τομείς, στην Ελλάδα και στο εξωτερικό. Η εξειδίκευσή μας είναι:

  • Η ανάπτυξη, η υλοποίηση και η βελτιστοποίηση εταιρικών διαδικασιών με βάση τα διεθνή πρότυπα ISO, όπως: ISO 9001 (Quality), ISO 14001-EMAS (Environmental), ISO 45001 (OH&S), ISO 50001 (Energy), ISO 39001 (Road Safety), ISO 22301 (Business Continuity), ISO 37001 (Anti-Bribery), ISO 27001 (IT), ISCC EU (Sustainability), ISO 26000 (Social Responsibility), ISO 9100 (Aerospace), ISO 55001 (Asset Management), ISO 41000 (Facility Management), FSC, Αυτοματοποίηση Εταιρικών Διαδικασιών
  • Διενέργεια Audits, Ανάπτυξη Management Systems & Mystery Shopping/Phantom Tests στους Leaders του κλάδου της Αυτοκινητοβιομηχανίας
  • Εκπόνηση Μελετών Εκτίμησης Επαγγελματικού Κινδύνου & Σχεδίων Διαφυγής

Σκοπός της AVS μέσα από την παροχή των ανωτέρω συμβουλευτικών υπηρεσιών, είναι η βελτίωση της καθημερινής λειτουργίας των επιχειρήσεων, η μείωση των αστοχιών, η αύξηση της ικανοποίησης των πελατών τους, η συμμόρφωση τους με τη νομοθεσία, δίνοντας τους ανταγωνιστικό πλεονέκτημα και προστιθέμενη αξία.

Εξασφαλίζουμε ίσες ευκαιρίες, μεταχείριση και αντιμετώπιση σε όλους τους υποψηφίους. Απαγορεύονται οι διακρίσεις λόγω φύλου, εθνικότητας, θρησκείας ή πεποιθήσεων, αναπηρίας, ηλικίας, σεξουαλικού προσανατολισμού ή οικογενειακής κατάστασης, σωματικής ή πνευματικής αναπηρίας ή οποιουδήποτε άλλου παράγοντα που προστατεύεται από τους ισχύοντες νόμους και κανονισμούς. Στην AVS σεβόμαστε τα ανθρώπινα δικαιώματα ως μέρος της κουλτούρας μας και εστιάζουμε στη δημιουργία ενός θετικού εργασιακού περιβάλλοντος στο οποίο όλοι οι εργαζόμενοι εκτιμώνται και όπου η διαφορετικότητα και η συμμετοχικότητα είναι ευπρόσδεκτες.

Υπεύθυνος Επικοινωνίας – Αποστολή βιογραφικών:

Ασημακόπουλος Διονύσης:

e-mail: dioasi@avs.gr

Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.