ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ ΑΝΑΛΥΤΗΣ – NEAODOS

248

Σύντομο Προφίλ Ρόλου: Ο ρόλος θα αποτελεί μέλος του τμήματος Προϋπολογισμού και Οικονομικών Αναφορών της εταιρείας. Η θέση πρόκειται να καλύψει προσωρινές ανάγκες του τμήματος με ορισμένου χρόνου συνεργασία. Η θέση θα αναφέρεται στην Financial Controller της εταιρείας και θα έχει έδρα τα γραφεία Νέας Ερυθραίας (νομός Αττικής).

Αρμοδιότητες:

  • Συμβάλλει στην καθημερινή διαχείριση των πληρωμών της εταιρείας.
  • Διασφαλίζει τη ορθή τήρηση των αρχείων πληρωμών και των επικοινωνιών με τις συνεργαζόμενες Τράπεζες
  • Συμμετέχει στην παρακολούθηση των οικονομικών δεδομένων της εταιρείας διασφαλίζοντας την ευθυγράμμιση τους με τον εταιρικό προϋπολογισμό.
  • Συμβάλλει στο πρωταρχικό στάδιο προετοιμασίας εκθέσεων εσόδων και εξόδων της εταιρείας
  • Συμμετέχει στην προετοιμασία οικονομικών αναλύσεων & ταμειακών αναφορών
  • Συνεργάζεται με όλα τα τμήματα της εταιρείας για να διασφαλίσει τη σωστή ροή οικονομικών πληροφοριών.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Ανώτατης Εκπαίδευσης στον τομέα των Οικονομικών/Χρηματοοικονομικών (ιδανικά από τα τμήματα Χρηματοοικονομικής και Τραπεζικής Διοικητικής & Οικονομικής Επιστήμης)
  • Μεταπτυχιακό δίπλωμα στα Χρηματοοικονομικά ή Λογιστική θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν