ΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ JUNIOR PRODUCT MANAGER

525

Στην Παντελής Παπαδόπουλος ΑΕΒΕ, στοχεύουμε στις καλύτερες δυνατές λύσεις για την παροχή ποιοτικών, σύγχρονων και φιλικών προς το περιβάλλον προϊόντων και υπηρεσιών.

Η αποστολή και κουλτούρα μας,  Φροντίδα για τη φύση, Αγάπη για τον  Άνθρωπο.

Ξεκινήσαμε το ταξίδι μας το 1959  και συνεχίζουμε δυναμικά, προσφέροντας λύσεις για τον αγρό, το δάσος και τον κήπο, με ισχυρή παρουσία στις αγορές Ελλάδας, Κύπρου και Βουλγαρίας. Συνεργαζόμαστε με περισσότερα από 24 διεθνή εργοστάσια συμπεριλαμβανομένων των HUSQVARNA, GARDENA, McCULLOCH, OREGON, EFCO και HONDA ενώ διαθέτουμε πάνω από 40.000 προϊόντα μέσω 1.500 επιλεγμένων σημείων πώλησης.

Επενδύουμε στους ανθρώπους μας και ΜΑΖΙ, δημιουργούμε το αύριο! Αξίες όπως ομαδικότητα,  δημιουργικότητα,  αποδοτικότητα και  καινοτομία μας καθοδηγούν και μας οδηγούν στην πρόοδο και τη δημιουργία.  Αν μοιραζόμαστε τις ίδιες αξίες και ενθουσιασμό τότε γίνε μέλος της ομάδα μας!

Στα πλαίσια Ανάπτυξης των Δραστηριοτήτων του Ομίλου Παντελής Παπαδόπουλος ΑΕΒΕ, αναζητούμε Junior Product Manager με έδρα την Αθήνα.

Βασικές Αρμοδιότητες Θέσης:

  • Ανάλυση αγοράς και ανταγωνιστών και καθορισμός γκάμας προϊόντων για την ελληνική, τη βουλγαρική και την κυπριακή αγορά, προκειμένου να επιτευχθούν οι στόχοι που έχουν τεθεί σε συνεργασία με τον υπεύθυνο Product Manager.
  • Συμμετοχή στον καθορισμό στρατηγικής των brand της επωνυμίας από εμπορική σκοπιά και ανάπτυξη επιχειρηματικού σχεδίου
  • Ανάπτυξη γνώσης και διατύπωση την αξίας του προϊόντος, με τρόπο που να έχει απήχηση στην αγορά σε συνεργασία με τον υπεύθυνο Product Manager.
  • Εστίαση στη συνεχή βελτιστοποίηση της γκάμας και των τιμών των προϊόντων, διασφαλίζοντας παράλληλα την επίτευξη Ποιοτικών και Ποσοτικών Στόχων
  • Συμμετοχή σε: Budgeting, P&L Analysis, Forecasting & διαθεσιμότητα προϊόντων με το σωστό επίπεδο αποθεμάτων
  • Παρακολούθηση της απόδοσης και καθορισμός διορθωτικών ενεργειών
  • Καθορισμός και ανάλυση key metrics που διαμορφώνουν την λήψη αποφάσεων και μετρούν την επιτυχία των πρωτοβουλιών που βασίζονται στο προϊόν
  • Εκπαίδευση των προϊόντων τόσο εσωτερικά όσο και προς αντιπροσώπους

Απαραίτητα Προσόντα Θέσης:

  • Πτυχίο Πανεπιστημίου ή Μεταπτυχιακό, κατά προτίμηση Μηχανολογικής ή Γεωπονικής κατεύθυνσης ή/και Επιχειρήσεων
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση θα εκτιμηθεί
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Ομαδικότητα
  • Άριστες οργανωτικές ικανότητες με προσοχή στην λεπτομέρεια και αποτελεσματική διαχείριση χρόνου
  • Άριστη γνώση Αγγλικών και IT Savvy (MS Teams, MS Office – κυρίως power point)

Η Εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικές Αποδοχές
  • Ιδιωτική Ασφάλιση
  • Ευκαιρίες εξέλιξης και συνεχούς μάθησης σε μια σταθερά αναπτυσσόμενη εταιρεία