ΑΓΓΕΛΙΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗΣ – ΙΝΤΕΛΙ ΕΞΠΡΕΣ

424

Ίδρυμα Πληρωμών ( Ανώνυμη Εταιρεία ) με έδρα την Αθήνα, αναζητεί στα πλαίσια της ανάπτυξής του,  στελέχη οικονομικής κατεύθυνσης. (Κωδ. Assistant Accountant)

Η θέση αναφέρεται στην Οικονομική Διεύθυνση του ομίλου και έχει τις εξής αρμοδιότητες :

  • Καθημερινή παρακολούθηση και ανάμιξη στο συντονισμό όλων των διεργασιών & διαδικασιών του τμήματος Λογιστηρίου
  • Καταχωρήσεις τραπεζικών συναλλαγών και συμφωνίες υπολοίπων των τραπεζών (extrait)
  • Πραγματοποίηση reconciliations (Συμφωνίες καρτελών τραπεζών, πελατών – προμηθευτών & αντιπροσώπων )
  • Διαχείριση διαθεσίμων (cash flow reporting)
  • Επικοινωνία με ανταποκριτές στο εξωτερικό
  • Συμμετοχή στην εκτέλεση εργασιών κλεισίματος μηνός/ έτους & στην προετοιμασία αναφορών (reporting)
  • Συμμετοχή σε υποβολές φορολογικών υποχρεώσεων(ΦΠΑ κλπ)
  • Συμμετοχή στη διαχείριση εργασιακών ( μισθοδοσία, παρακολούθηση υποχρεώσεων ΕΡΓΑΝΗ, ΕΦΚΑ )
  • Συνεργασία με τη Διοίκηση & τον επικεφαλής της Οικ. Διεύθυνσης για τη σύνταξη σχετικών εκθέσεων & αναφορών
  • Λοιπές υποστηρικτικές εργασίες λογιστηρίου

Τυπικά προσόντα θέσης:

  • Πτυχίο ΑΕΙ οικονομικής κατεύθυνσης
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση χειρισμού εφαρμογών ΜS Office και εξοικείωση με τη χρήση συστημάτων
  • Πολύ καλή γνώση και χρήση της αγγλικής γλώσσας, γραπτά και προφορικά
  • Γνώση σε θέματα ΚΦΕ, ΦΠΑ, ΕΛΠ και εργατικών/μισθοδοσίας θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

Προσωπικά χαρακτηριστικά:

  • Ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας
  • Οργανωτικότητα και ικανότητα ταυτόχρονης διεκπεραίωσης πολλαπλών εργασιών
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Κριτική και αναλυτική σκέψη
  • Υπευθυνότητα, εχεμύθεια, προθυμία
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια

Αποστολή βιογραφικώv ηλεκτρονικά στην διεύθυνση : hr@intelexpress.gr