ELVALHALCOR – ALUMINIUM ROLLING DIVISION (ELVAL)

721

ELVALHALCOR – Aluminium Rolling Division (ELVAL)

is searching for

INTERNSHIP

(FINANCE Dpt.)

Ποιοί Είμαστε

Η ΕΛΒΑΛ αποτελεί τον τομέα έλασης Αλουμινίου της ΕΛΒΑΛΧΑΛΚΟΡ Α.Ε και είναι μία από τις κορυφαίες Εταιρίες του κλάδου, σε παγκόσμιο επίπεδο και η μοναδική στην Ελλάδα. Η ΕΛΒΑΛ προσφέρει αξιόπιστες και ανταγωνιστικές λύσεις, που καλύπτουν τις απαιτήσεις και των πλέον απαιτητικών πελατών της. Για περισσότερα από 40 χρόνια, αναγνωρίζεται ως ένας αξιόπιστος συνεργάτης και πρωτοπόρος παραγωγός προϊόντων αλουμινίου, με ευρύ χαρτοφυλάκιο προϊόντων υψηλής ποιότητας.

Βασικές Αρμοδιότητες

  • Παρακολούθηση και έλεγχος των υπολοίπων των πελατών και διακανονισμός εισπράξεων βάσει της πιστωτικής πολιτικής της Εταιρίας
  • Επικοινωνία με τους πελάτες με σκοπό τη συμφωνία υπολοίπου, την ενημέρωση των ληξιπρόθεσμων οφειλών τους και την ανάλυση της καρτέλας τους
  • Έκδοση πιστωτικών τιμολογίων

Γνώση, Προσόντα & Εμπειρία

  • Τελειόφοιτος/η  τμημάτων Οικονομικής Επιστήμης, Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων & Χρηματοοικονομικής & Τραπεζικής Διοικητικής
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ και χειρισμού εφαρμογών MS Office
  • Γνώση πληροφοριακών συστημάτων & SAP
  • Ικανότητες Οργάνωσης / Μεθοδικότητα
  • Επικοινωνιακές ικανότητες & πνεύμα ομαδικότητας

Παροχές στους Εργαζομένους

Η Εταιρία μας παρέχει ένα δυναμικό εργασιακό περιβάλλον, στο οποίο ενθαρρύνεται η συνεργασία και η συνεχής εκπαίδευση. Επιπλέον, η ΕΛΒΑΛ προσφέρει στους εργαζομένους της ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών και ευρύ φάσμα παροχών.

(**Η εταιρία αναλαμβάνει την μετακίνηση του προσωπικού με την παροχή εταιρικών λεωφορείων.)

Send Cv plitsas@elval.com