ΘΕΣΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΙΤ ENGINEER

393

Αρμοδιότητες

  • Συντήρηση και παρακολούθηση Βάσεων Δεδομένων
  • Υλοποίηση και συντήρηση διαδικασιών σε βάσεις δεδομένων
  • Εξαγωγή αναφορών από Βάσεις δεδομένων
  • Εγκατάσταση Εφαρμογών και web services σε περιβάλλον windows
  • Διενέργεια δοκιμών σε υπάρχον και νέο λογισμικό που υλοποιείται για τον οργανισμό με σκοπό την διαπίστωση της σωστής λειτουργίας
  • Επικοινωνία με φορείς συνεργαζόμενους με τον οργανισμό με σκοπό την ενημέρωση για τεχνικές προδιαγραφές που προκύπτουν από νέες κανονιστικές απαιτήσεις

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 2 χρόνια εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση
  • Πτυχίο Πληροφορικής (ή παρεμφερές) Ανώτατης ή Ανώτερης Σχολής (ΑΕΙ – ΤΕΙ)
  • Βασικές Γνώσεις δικτύων και διασύνδεσης εφαρμογών σε περιβάλλοντα windows
  • Καλή γνώση Συστημάτων Διαχείρισης Βάσεων Δεδομένων (Ιδανικά Microsoft Sql Server)
  • Γνώση SQL και T-sql
  • Εμπειρία στον Προγραμματισμό

Επιθυμητά προσόντα:

  • Γνώσεις προγραμματισμού σε .net Framework και τεχνολογίες Microsoft
  • Γενικές Γνώσεις σε web Services και APIs
  • Γνώσεις παραμετροποίησης και διαχείρισης IIS Web Server
  • Πρότερη εμπειρία σε οργανισμό στον τραπεζικό χώρο ή γενικότερα στον χρηματοοικονομικό χώρο
  • Certifications στις παραπάνω τεχνολογίες