ΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ SOCIAL MEDIA MARKETING

417

Εταιρεία παροχής υπηρεσιών  ζητά να προσλάβει

Social Media Marketing

Καθήκοντα:

  • Στήσιμο και βελτιστοποίηση εταιρικής σελίδας σε κάθε πλατφόρμα μέσων κοινωνικής δικτύωσης
  • Δημιουργία, επεξεργασία, δημοσίευση και κοινοποίηση καθημερινού περιεχομένου (πρωτότυπο κείμενο, φωτογραφίες, βίντεο)
  • Ανάπτυξη social media στρατηγικής σε όλα τα social media κανάλια (Facebook, Instagram, Twitter κ.λπ.)
  • Καθημερινή διαχείριση των λογαριασμών social media
  • Δημιουργία, παρακολούθηση και ανανέωση των περιεχομένων
  • Χρήση social media εργαλείων με στόχο τη συνεχή και βέλτιστη απόδοση τους
  • Δημιουργία, παρακολούθηση και ανανέωση μηνιαίων αναφορών απόδοσης
  • Συνεχής παρακολούθηση των νέων τεχνολογιών και τάσεων στα social media

Απαραίτητα προσόντα:

  • Εξαιρετικές δεξιότητες συμβουλευτικής, συγγραφής, επιμέλειας (φωτογραφιών/βίντεο/κειμένου), παρουσίασης και επικοινωνίας
  • Γνώση διαδικτυακού μάρκετινγκ και καλή κατανόηση των κύριων καναλιών μάρκετινγκ
  • Εξειδίκευση (Επαγγελματική) στη χρήση των Social Media
  • Πλήρης γνώση του σωστού τρόπου αξιοποίησης των social media για την εξυπηρέτηση των αναγκών της εταιρείας
  • Πτυχίο στις Επικοινωνίες, στο Μάρκετινγκ, στη Διοίκηση Επιχειρήσεων, στα Νέα ΜΜΕ ή στις Δημόσιες ΣχέσειςΕλάχιστη προϋπηρεσία ενός (1) έτους σε αντίστοιχη
  • Εμπειρία σε όλες τις πλατφόρμες των social media
  • Άριστη γνώση / χρήση της Ελληνικής και ευχέρεια στα Αγγλικά

Παροχές:

  • Ικανοποιητικές Αποδοχές
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης

Παρακαλούμε κατά την αποστολή του Βιογραφικού σας να αναφέρετε οπωσδήποτε τη θέση .

Η αποστολή Βιογραφικών να γίνεται στο papadopouloumaria80@yahoo.com