ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΕΛΕΓΧΟΥ ΕΣΟΔΩΝ ΔΙΟΔΙΩΝ – ΝΕΑΟΔΟΣ

533

Υπάλληλος Ελέγχου Εσόδων Διοδίων

(Ορισμένου Χρόνου: 9 μήνες)

Σύντομο προφίλ ρόλου: Ο ρόλος αποτελεί μέλος της Ομάδας Ελέγχου Εσόδων Διοδίων της Διεύθυνσης Λειτουργίας Διοδίων και θα παρέχει τις υπηρεσίες του, υποστηρίζοντας την ανάλυση δεδομένων και την συμφωνία των εσόδων της εταιρείας. Η θέση έχει έδρα τις εγκαταστάσεις του Σταθμού Διοδίων Αφιδνών.

Αρμοδιότητες:

  • Πραγματοποιεί αναλύσεις και συμφωνίες των εσόδων των διοδίων σύμφωνα με τις πολιτικές και τα χρονοδιαγράμματα της εταιρείας.
  • Παρακολουθεί τις αναφορές του συστήματος είσπραξης διοδίων, αναλύει τις διακυμάνσεις των εσόδων και προετοιμάζει σχετικές αναφορές.
  • Υποστηρίζει τον Προϊστάμενο Ελέγχου Εσόδων Διοδίων κατά τη διαδικασία ελέγχου των εσόδων, προκειμένου να διασφαλιστεί η συμμόρφωση με όλες τις πολιτικές και τα συστήματα της εταιρείας.
  • Συνεργάζεται με όλα τα τμήματα της εταιρείας για τη συλλογή των στοιχείων εσόδων.
  • Υποστηρίζει το σχεδιασμό, την ανάπτυξη και την εφαρμογή των διαδικασιών τμήματος.
  • Υποστηρίζει τους ελέγχους συμμόρφωσης των Σταθμών Εξυπηρέτησης Αυτοκινητιστών (ΣΕΑ) και πραγματοποιεί συμφωνίες μεταξύ των απαιτήσεων των ΣΕΑ και των εισπράξεων.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο Ανώτατου Εκπαιδευτικού Ιδρύματος στον κλάδο των Οικονομικών με κύρια κατεύθυνση τη Λογιστική
  • Μεταπτυχιακός Τίτλος Σπουδών σε σχετικό τομέα, θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Τουλάχιστον 2 έτη προηγούμενης σχετικής εμπειρίας στα εξής:
  • Έλεγχος εσόδων
  • Συμφωνίες δεδομένων
  • Ανάλυση δεδομένων
  • Πολύ καλός χειρισμός του MS Office
  • Καλή γνώση του συστήματος SAP ERP

Ιδανικό Προφίλ Υποψηφίου:

  • Κίνητρο Επίτευξης & Δέσμευση προς τον οργανισμό
  • Πνεύμα ομαδικής εργασίας
  • Αποτελεσματική επικοινωνία
  • Έμφαση στη Λεπτομέρεια και στη Μεθοδικότητα
  • Δεξιότητες διαχείρισης χρόνου και οργάνωσης

Οι ενδιαφερόμενοι/ες μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα στο hr@neaodos.gr

αναγράφοντας τον κωδικό της θέσης TC1021.