INSURANCE SALES REPRESENTATIVE – BRITISH PROVIDENCE

557

Η British Providence ιδρύθηκε το 1997 και αποτελεί τον ασφαλιστικό βραχίονα του ομίλου Inchcape, αποκλειστικού εισαγωγέα της TOYOTA στην Ελλάδα. Είναι από τις μεγαλύτερες εταιρείες ανεξάρτητων ασφαλιστικών διαμεσολαβητών στην Ελλάδα, με ένα ευρύ πανελλαδικό δίκτυο πιστοποιημένων συνεργατών που παρέχουν πρωτοποριακά, ευέλικτα και ανταγωνιστικά ασφαλιστικά προγράμματα και υπηρεσίες. Περισσότεροι από 55.000 πελάτες απολαμβάνουν την μοναδική 360ο  εξυπηρέτηση και τη φροντίδα της British Providence.

H British Providence επιθυμεί να προσλάβει με σύμβαση αορίστου χρόνου:

Insurance Sales Representative

Κύριες αρμοδιότητες:

Ο κάτοχος της θέσης, μέλος του τμήματος Πωλήσεων Καταστήματός μας, θα έχει την ευθύνη για την επίτευξη των στόχων πωλήσεων ασφαλιστικών προϊόντων, εξασφαλίζοντας την απόλυτη ικανοποίηση του πελάτη.

Απαιτούμενα προσόντα και δεξιότητες:

  • Πτυχίο ΤΕΙ ή ΑΕΙ σε Ασφαλιστικά ή Οικονομικά κατά προτίμηση
  • Πολύ καλή γνώση MS Office και χρήση ψηφιακών μέσων
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Αντίστοιχη εργασιακή εμπειρία και πιστοποίηση Ασφαλιστικού Συμβούλου θα συνεκτιμηθούν
  • Πελατοκεντρική προσέγγιση
  • Διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Προσανατολισμό στο αποτέλεσμα
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Οργανωτικές ικανότητες

Προσφέρουμε:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και παροχών
  • Ομαδικό ασφαλιστικό πρόγραμμα Ζωής και Υγείας
  • Συνταξιοδοτικό πρόγραμμα
  • Συνεχή εκπαίδευση και ανάπτυξη