ΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ

736

Το Ίδρυμα Θεμιστοκλή & Δημήτρη Τσάτσου – Κέντρο Ευρωπαϊκού Συνταγματικού Δικαίου

επιθυμεί να προσλάβει

ΒΟΗΘΟ ΛΟΓΙΣΤΗ

με σύμβαση ορισμένου χρόνου

(Κωδικός Θέσης ACC0322)

Καθήκοντα:

  • Τιμολόγηση, καταχωρήσεις παραστατικών, συμφωνία τραπεζών, πληρωμές, εισπράξεις, συμβάσεις – ιδιωτικά συμφωνητικά
  • Προετοιμασία οικονομικών αναφορών
  • Προετοιμασία δικαιολογητικών και οικονομικών προσφορών για διαγωνισμούς

    υπηρεσιών σε έργα ΕΣΠΑ

  • Γραμματειακή υποστήριξη οικονομικού τμήματος – λογιστηρίου
  • Διευθέτηση θεμάτων καθημερινής διοικητικής λειτουργίας και υποδομής

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ με κατεύθυνση Λογιστικής / Οικονομικών / Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Προϋπηρεσία 3 ετών σε θέση βοηθού λογιστή και βιβλία Γ’ κατηγορίας
  • Πολύ καλή γνώση του προγράμματος Pylon της Epsilon Net
  • Άριστη χρήση Η/Υ και MS Office (Word, Excel, Outlook)
  • Υπευθυνότητα, τήρηση προθεσμιών, ακρίβεια και συνέπεια

Παροχές:

  • Θέση πλήρους απασχόλησης στο κέντρο της Αθήνας (με δυνατότητα και για μερική απασχόληση)
  • Μισθός βάσει προσόντων

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται όπως αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα με e-mail στο account@cecl.gr αναγράφοντας τον κωδικό θέσης ACC0322.

Όλα τα βιογραφικά θα συλλεχθούν και θα αξιολογηθούν με απόλυτη εχεμύθεια και διακριτικότητα. Τα βιογραφικά θα παραμείνουν στη βάση δεδομένων του Ιδρύματος για διάστημα 6 μηνών.