ΥΠΕΥΘΥΝΟ MARKETING – ΤΕΧΝΕΚ Α.Ε.

579

Η ΤΕΧΝΕΚ Α.Ε. και οι θυγατρικές της εταιρείες, έχοντας μια επαγγελματική διαδρομή που έχει ως αφετηρία το 1969, πορεύεται με συνέπεια και υψηλή τεχνογνωσία στο χώρο των μηχανολογικών εγκαταστάσεων και των κατασκευών γενικότερα,  των έργων ανανεώσιμων πηγών ενέργειας και της εμπορίας ηλεκτρομηχανολογικών ειδών.

Το εμπορικό κομμάτι της εταιρείας, δραστηριοποιείται κάτω από τον εμπορικό τίτλο ΥΔΡΟΠΛΑΝ. Αντικείμενο της εταιρείας είναι η προμήθεια υλικών υψηλής τεχνολογίας για δίκτυα αποχέτευσης, ύδρευσης, σηπτικά συστήματα επεξεργασίας λυμάτων καθώς και συστήματα στήριξης ηλεκτρομηχανολογικών εγκαταστάσεων για κάθε εφαρμογή.

Η στρατηγική της επέκτασης και ισόρροπης ανάπτυξης, μέσω της  ενσωμάτωσης νέων καινοτόμων τεχνολογιών μας οδήγησε και στην δυναμική μας παρουσία στην τουριστική αγορά στον ξενοδοχειακό κλάδο με το νέο 5-στερο Ξενοδοχείο μας στο κέντρο της Αθήνας HELLENIC VIBES SMART HOTEL.

Δέσμευση μας είναι να συνεχίσουμε με το ίδιο πάθος, συνέπεια ,ανάπτυξη και ευθύνη να προσφέρουμε υψηλής ποιότητας υπηρεσίες

Διαχρονικά η ανάπτυξη της εταιρείας στηρίζεται τόσο στην επένδυση σε ανθρώπινο δυναμικό όσο και στον πλέον σύγχρονο εξοπλισμό

Υπεύθυνο Marketing

 Περιγραφή Θέσης

  • Υπεύθυνος για την ανάπτυξη και την επιτυχημένη εφαρμογή του Marketing Plan και του Branding των εταιρειών του Ομίλου.
  • Συνεργάζεται, κατευθύνει και επιβλέπει γραφίστες, διαφημιστές, ειδικούς μέσων/Media agencies, ερευνητές αγοράς, προμηθευτές, κατασκευαστές για την ανάπτυξη και σχεδιασμό παραγωγής των προϊόντων/υπηρεσιών.
  • Υπεύθυνος για την δημιουργία  Μarketing campaigns και επιτυχημένη εφαρμογή αυτών,  διαχείριση των Social M
  • Εισηγείται για το διαφημιστικό προγραμματισμό και τις ενέργειες προβολής των εταιριών και των προϊόντων, συμμετέχει στην υλοποίηση αυτών με όλα τα διαθέσιμα, κατάλληλα και εγκεκριμένα μέσα.
  • Υπεύθυνος για τη σύνταξη μελετών και ερευνών αγοράς για προϊόντα και/ή υπηρεσίες, εντοπίζει/προβλέπει τις ανάγκες των πελατών και των αγοραστών σε προϊόντα και/ή υπηρεσίες και εισηγείται νέα ή αναθεωρημένα προϊόντα/υπηρεσίες, παρακολουθεί την ανάπτυξη νέων προϊόντων και ανανέωση υπαρχόντων.
  • Παρακολουθεί την πορεία των προϊόντων στην αγορά και προτείνει έγκαιρα ενέργειες προς την καλύτερη προώθηση τους.
  • Προτείνει διορθωτικές ενέργειες με σκοπό την αύξηση των πωλήσεων καθώς και λανσάρει νέες προϊοντικές σειρές σύμφωνα με το στρατηγικό πλάνο ανάπτυξης.
  • Συνεργάζεται με όλα τα τμήματα με σκοπό την επιτυχή εφαρμογή του πλάνου δράσης (Μkt plan).
  • Υπεύθυνος για την ανάπτυξη πωλήσεων του υπάρχοντος πελατολογίου και την διεύρυνση νέου.
  • Συνεχής υποστήριξη των πελατών, επίλυση τυχών προβλημάτων και δημιουργία σχέσεων εμπιστοσύνης.
  • Υπεύθυνος για την δημιουργία και διαχείριση του προϋπολογισμού του τμήματος.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Ανώτερης ή Ανώτατης Σχολής στο Marketing. Μεταπτυχιακό επιθυμητό.
  • Eμπειρία στο χώρο του Marketing, Business Development, Πωλήσεων θα εκτιμηθεί.
  • Άριστη γνώση MS Office (excel-word, κλπ.), πλοήγησης στο διαδίκτυο, social media,κλπ
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας.
  • Ικανότητα προτεραιοποίησης και διαχείρισης πολύπλοκων εργασιών.
  • Επικέντρωση στους στόχους και τήρηση προθεσμιών.
  • Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και στην επίτευξη των στόχων.
  • Ικανότητα αποτελεσματικής διαχείρισης του χρόνου.
  • Δημιουργική στρατηγική σκέψη με οργανωτικές ικανότητες, πρακτικότητα, και προσοχή στη λεπτομέρεια.
  • Ισχυρές επικοινωνιακές δεξιότητες με έμφαση στις διαπραγματεύσεις.
  • Δεξιότητα αναλυτικής και συνθετικής σκέψης.
  • Δυναμική, φιλόδοξη και ευχάριστη προσωπικότητα.

Προσφέρεται ελκυστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων, συνεχής εκπαίδευση, δημιουργικό περιβάλλον εργασίας και καλές ευκαιρίες για προσωπική και επαγγελματική ανάπτυξη σ’ έναν τάχιστα αναπτυσσόμενο χώρο.

Εάν  σας ενδιαφέρει η ιδέα του συνεχούς αγώνα για επιτυχία, της αναγνώρισης του ταλέντου σας και διαθέτετε τις παραπάνω δεξιότητες μπορείτε να υποβάλλετε άμεσα το βιογραφικό σας σημείωμα στο email: jobs@Technek.gr

Θα τηρηθεί απόλυτη εμπιστευτικότητα για όλα τα Βιογραφικά Σημειώματα. Εάν δεν θέλετε να κρατήσουμε το Βιογραφικό σας στo Database  της εταιρείας μας παρακαλώ ενημερώστε μας εγγράφως.