ΒΟHΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ – ΧΡΩΤΕΧ Α.Ε.

836

ΘΕΣΗ  : ΒΟHΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ

Η Ελληνική Βιομηχανία Χρωμάτων και Βερνικίων «ΧΡΩΤΕΧ Α.Ε.», αναζητεί υποψήφιους για τη θέση του βοηθού λογιστή πλήρους απασχόλησης, στα γραφεία της στην Αθήνα.

Η θέση αναφέρεται στον Προϊστάμενο Λογιστηρίου και στον Οικονομικό Διευθυντή.

Αρμοδιότητες:

  • Έλεγχος και κωδικοποίηση παραστατικών.
  • Παρακολούθηση και έλεγχος της ορθότητας και νομιμότητας των στοιχείων των λογιστικών βιβλίων.
  • Παρακολούθηση των υπολοίπων Πελατών – Προμηθευτών.
  • Εφαρμογή της Αναλυτικής Λογιστικής στο πληροφοριακό σύστημα της επιχείρησης.
  • Κατάρτιση και παρακολούθηση προϋπολογισμών δαπανών.
  • Έκδοση μηνιαίων καταστάσεων αποτελεσμάτων.

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο τμήματος οικονομικής κατεύθυνσης.
  • Πολύ καλή γνώση Microsoft Office (Excel, Word, Outlook, Power Point).
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας.
  • Αναλυτική σκέψη.
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας.

Αρμόδιος : Τριανταφύλλου Κωνσταντίνος