LOGISTICS ASSISTANT

524

Logistics Assistant

Πληρης Απασχοληση @Manager’s Office

Περιγραφή εργασίας

Η Manager’s Office(www.managersoffice.net), στο πλαίσιο υποστήριξης πελάτη της μεγάλη εταιρία με Πλαστικά Είδη, θα επιλέξει τον κατάλληλο/η

Logistics Assistant (LA)

 (LA 0989766R2A)

Κύριες Αρμοδιότητες :

  • Διατυπώνει και αναπτύσσει στρατηγικές ανεφοδιασμού και κόστους διατήρησης αποθεμάτων και συστημάτων για τη βέλτιστη εξυπηρέτηση των πελατών
  • Ελέγχει τις λειτουργίες των Logistics, διασφαλίζει τις κατάλληλες διαδικασίες αποθήκευσης     και συνεχώς βελτιώνει τις διαδικασίες διανομής
  • Συνεργάζεται με τον Υπεύθυνο Παραγωγής, Πωλήσεων, για τον προσδιορισμό του επιθυμητού επιπέδου αποθεμάτων
  • Εφαρμογή και συντονισμό διαδικασιών διακίνησης βάσει στρατηγικής
  • Υπεύθυνος παρακολούθησης σε:
  • Παραλαβές προϊόντων
  • Εκτέλεση παραγγελιών
  • Τήρηση αρχείου δελτίων διακίνησης
  • Χωροταξική οργάνωση προϊόντων στην αποθήκη βάσει αναγκών διακίνησης
  • Τήρηση διαδικασιών διακίνησης των προϊόντων
  • Υπολογισμό κόστους διακίνησης και διατήρησης αποθεμάτων για την βέλτιστη εξυπηρέτηση και οικονομική εταιρική πολιτική,(σημαντικό αλλά όχι απαραίτητο)
  • Έλεγχο των λειτουργιών του Τμήματος με στόχο την διασφάλιση των κατάλληλων διαδικασιών αποθήκευσης και βελτίωσης των διαδικασιών διανομής,

Απαραίτητα προσόντα:

  • Πτυχίο  ΑΕΙ/ΤΕΙ ιδίας κατεύθυνσης
  • Άριστη γνώση Αγγλικά– γραπτά και προφορικά
  • Ευγενική και ευχάριστη  προσωπικότητα
  • Multitask
  • Άριστη γνώση MS Office (Word, Excel, PowerPoint)
  • Γνώση ERP , επιθυμητό  SAP αλλά όχι απαραίτητο
  • Ικανότητα ομαδικής συνεργασίας
  • Ικανότητα σαφής ενημέρωσης

Παροχές:

  • Μισθός
  • Προοπτική εξέλιξης
  • Bonus Απόδοσης