ΥΠΑΛΛΗΛΟ BACK OFFICE – AMUSE

646

Amuse, εταιρεία που δραστηριοποιείται στην ανεύρεση προσωπικού για μεγάλους πελάτες, αναζητά για συνεργάτη της, μεγάλη Εταιρεία Μεσιτών Ασφαλίσεων με πολυετή παρουσία στον χώρο της ασφαλιστικής διαμεσολάβησης, Υπάλληλο Back Office.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση ασφαλιστικών προϊόντων των κλάδων περιουσίας/αστικής ευθύνης/πυρός και διαφόρων άλλων κινδύνων
  • Εξυπηρέτηση πελατών στην ανάληψη συμβολαίων
  • Καταχώρηση των συμβολαίων στο μηχανογραφικό σύστημα
  • Διαχείριση ζημιών και διεκπεραίωση ασφαλιστικών εργασιών
  • Αρχειοθέτηση και παρακολούθηση αιτημάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ, κατά προτίμηση του τμήματος Στατιστικής κι Ασφαλιστικής Επιστήμης του
  • ΠΑ.ΠΕΙ.
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε ασφαλιστικό/μεσιτικό γραφείο
  • Επιθυμητή εμπειρία στο underwriting Γενικών Κλάδων και κλάδων Ζωής κι Υγείας
  • Άριστη γνώση αγγλικών επιπέδου Proficiency
  • Άριστη γνώση Η/Υ
  • Πελατοκεντρική αντίληψη
  • Αξιοπιστία, ενσυναίσθηση κι όρεξη για εξέλιξη και δια βίου μάθηση

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση κι επιμόρφωση πάνω στο αντικείμενο
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Δυνατότητα εξειδίκευσης κατά κλάδο
  • Bonus παραγωγικότητας
  • Ευκαιρία ενασχόλησης σε έναν συνεχώς εξελισσόμενο κι αναπτυσσόμενο κλάδο