ΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ: ΘΕΣΗ ΠΛΗΡΟΥΣ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ ΣΕ ΛΟΓΙΣΤΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ

647

Εταιρικό Προφίλ:

Λογιστικό γραφείο επιθυμεί να προσλάβει απόφοιτο του Πανεπιστημίου ώστε να στελεχώσει το γραφείο του Πειραιά.

 Το λογιστικό γραφείο αναζητά:

Απόφοιτο του Πανεπιστημίου ο οποίος να έχει παρακολουθήσει μαθήματα λογιστικής. Η προϋπηρεσία σε λογιστικό γραφείο είναι επιθυμητή.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Υποστήριξη του πελατολογίου μέσω της τήρησης απλογραφικών και διπλογραφικών βιβλίων και της τήρησης των φορολογικών υποχρεώσεων τους
  • Υποστήριξη των δηλώσεων φυσικών προσώπων

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Απόφοιτος ο οποίος να έχει παρακολουθήσει μαθήματα λογιστικής
  • Γνώσεις Φορολογίας Εισοδήματος Νομικών και Φυσικών προσώπων
  • Γνώσεις ΦΠΑ και λοιπών φόρων και τελών
  • Επιθυμητή η γνώση μισθοδοσίας
  • Άριστες επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες.
  • Καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών Microsoft Office και Πληροφοριακών Συστημάτων
  • Καλή γνώση αγγλικών