ΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ Β.ΛΟΓΙΣΤΗ / ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΩΝ – WINMEDIA

626

ΑΓΓΕΛΙΑ ΠΛΗΡΩΣΗΣ ΘΕΣΗΣ Β.ΛΟΓΙΣΤΗ / ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΙΜΩΝ

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Καθημερινή καταχώρηση ταμειακών-συμψηφιστικών εγγραφών, συμφωνία με MY DATA
  • Καθημερινός έλεγχος για συμφωνία τραπεζικών λογαριασμών και υπολοίπου ταμείου
  • Λοιπές εργασίες λογιστηρίου
  • Καθημερινή αρχειοθέτηση
  • Πληρωμές Προμηθευτών μέσω web banking
  • Πληρωμές εμπορευμάτων μέσω Τραπεζών
  • Συμφωνίες με προμηθευτές
  • Αναζήτηση Τιμολογίων παγίων σε συνεργασία με τμήμα προμηθειών καθώς και με άλλα τμήματα
  • Καταχωρήσεις εισπράξεων πελατών

Απαιτούμενα προσόντα

  • Πτυχίο από T.E.I. Λογιστικής  ή Α.Ε.Ι. Οικονομικής Κατεύθυνσης της Ελλάδας ή από Πανεπιστήμιο του εξωτερικού, αναγνωρισμένο από τις ελληνικές αρχές
  • Διετής εμπειρία σε αντίστοιχη θέση επιθυμητή.
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και της Αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση λογιστικού πακέτου.
  • Πολύ καλή χρήση εφαρμογών Microsoft Office και Outlook
  • Καλή γνώση του Λογιστικού Σχεδίου

Επιθυμητές προσωπικές δεξιότητες

  • Άριστες διαπροσωπικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα και ικανότητα δημιουργίας συνεργασιών
  • Δυνατότητα παράλληλης ενασχόλησης με πολλαπλά θέματα
  • Ικανότητες οργάνωσης
  • Διακριτικότητα και εμπιστευτικότητα
  • Ευθύνη, ακρίβεια και προσοχή στη λεπτομέρεια

Μπορείτε να αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα στο hr@winmedica.gr, σημειώνοντας στο θέμα του μηνύματός σας «Βοηθός Λογιστή».