ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟ ΕΡΓΟ I_AM ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΘΕΣΗΣ ΕΡΕΥΝΗΤΗ

833

ΣΧΟΛΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ

ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟ ΕΡΓΟ I_AM

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΘΕΣΗΣ ΕΡΕΥΝΗΤΗ

Το Ανοικτό Πανεπιστήμιο Κύπρου δέχεται αιτήσεις για την πλήρωση μίας (1) θέσης μερικής
απασχόλησης στο ερευνητικό έργο με τίτλο «I_AM: Inclusive education using Animation and
Multimedia», το οποίο χρηματοδοτείται από το πρόγραμμα Erasmus+.

Σύντομη περιγραφή του έργου:

The purpose of the I_AM project (“Inclusive education using Animation and Multimedia”) is
the effective inclusion of children and young people with special educational needs and disabilities (SEND) in mainstream schools.

The general objective of the proposed action is to develop and implement innovative methods and practices to foster inclusive education and promote common values.

ΟΡΟΙ ΑΠΑΣΧΟΛΗΣΗΣ

Η πλήρωση της θέσης θα γίνει με συμβόλαιο ενός έτους με δυνατότητα ανανέωσης, ανάλογα
με τις ανάγκες του έργου μέχρι τη λήξη του, στις 30/11/2022. Για τη διάρκεια του ενός έτους της σύμβασης το σύνολο της αμοιβής θα ανέλθει στα €18.040, μικτά συμπεριλαμβανομένων των εργοδοτικών εισφορών

Καθήκοντα και ευθύνες

  • Ετοιμασία ερευνητικών άρθρων και άλλων αναφορών για το έργο.
  • Συμβολή στις δραστηριότητες διαχείρισης και διάχυσης που οργανώνονται στην Κύπρο και στο εξωτερικό.
  • Ετοιμασία ερωτηματολογίων, συμμετοχή στην έρευνα πεδίου και ανάλυση των
    ερωτηματολογίων
  • Εκπαίδευση των συμμετεχόντων στο έργο
  • Οποιοδήποτε άλλο καθήκον με το έργο ανατεθεί

ΠΡΟΣΟΝΤΑ:

  • Πτυχίο στις Επιστήμες της Αγωγής
  • Μεταπτυχιακό στην Εκπαιδευτική Διοίκηση, Ηγεσία, ή Αξιολόγηση

ΕΠΙΠΡΟΣΘΕΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ / Επιθυμητά:

  • Κατοχή Διδακτορικού Τίτλου στην Εκπαιδευτική Διοίκηση, Ηγεσία, ή Αξιολόγηση
  • Προηγούμενη εμπειρία στην διαχείριση και υλοποίηση ερευνητικών έργων

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να υποβάλουν σε ψηφιακή μορφή τα ακόλουθα:
1. Σύντομο σημείωμα (1) σελίδα το οποίο να απαντά σε καθένα από τα απαιτούμενα και τα
επιθυμητά προσόντα.
2. Σύντομο βιογραφικό σημείωμα ή αναφορά σε δικτυακό τόπο.
3. Έγγραφα ή αναφορά σε δικτυακό τόπο που τεκμηριώνουν προηγούμενη σχετική εμπειρία.

Οι αιτήσεις μαζί με τα σχετικά δικαιολογητικά θα πρέπει να υποβληθούν ηλεκτρονικά στο
σύνδεσμο https://recruitment.ouc.ac.cy/apply μέχρι την Παρασκευή 26 Φεβρουαρίου 2021.
Για περισσότερες πληροφορίες οι υποψήφιοι μπορούν να επικοινωνούν με τον Καθηγητή
Πέτρο Πασιαρδή (p.pashiardis@ouc.ac.cy) ή με τη Μονάδα Έρευνας, Καινοτομίας και
Διασύνδεσης κ. Μιχάλη Σάββα στο ηλεκτρονικό ταχυδρομείο research@ouc.ac.cy ή στο
τηλέφωνο 00357 22411692.

Σημείωση:
Το Ανοικτό Πανεπιστήμιο Κύπρου εφαρμόζει πολιτική ίσων ευκαιριών στο πλαίσιο των
προσλήψεων και στα επακόλουθα στάδια επαγγελματικής σταδιοδρομίας και ενθαρρύνει
άτομα ανεξαρτήτως φύλου ή ταυτότητας φύλου όπως υποβάλουν αίτηση για όλα τα επίπεδα
στελέχωσης ακαδημαϊκού, διοικητικού και ερευνητικού προσωπικού. Το Ανοικτό Πανεπιστήμιο Κύπρου δεν κάνει καμία διάκριση σε σχέση με τη φυλή, το χρώμα, τις θρησκευτικές ή άλλες πεποιθήσεις, το φύλο, την ταυτότητα φύλου, την εθνικότητα, την καταγωγή, την ηλικία, την αναπηρία, την οικογενειακή κατάσταση ή τον σεξουαλικό προσανατολισμό, σύμφωνα πάντοτε με τις πρόνοιες της Νομοθεσίας της Κυπριακής Δημοκρατίας.