JUNIOR ERP CONSULTANT – ΟΜΙΛΟΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΣΑΡΑΚΑΚΗ

1050

O Όμιλος Επιχειρήσεων Σαρακάκη με 99 χρόνια ηγετικής παρουσίας στο χώρο της αυτοκίνησης επεκτείνει τις δραστηριότητες του. Αναζητώντας ένθερμους υποψήφιους, με ζήλο και διάθεση για εξέλιξη, επιθυμεί να προσλάβει για τα κεντρικά του γραφεία στην Αθήνα:

JUNIOR ERP CONSULTANT (JEC01)

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Εκπαίδευση και υποστήριξη χρηστών (Level1) στη χρήση των πληροφοριακών συστημάτων.
  • Πρόβλεψη και αντιμετώπιση προβλημάτων.
  • Συλλογή & ανάλυση των απαιτήσεων των χρηστών του ERP και εύρεση προτάσεων προς διευκόλυνση τους.
  • Συμμετοχή στην παραμετροποίηση του συστήματος και τον έλεγχο της λειτουργικότητας των κατασκευαστικών.

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ/Κολλεγίου με προσανατολισμό Πληροφορικής/ Τηλεπικοινωνιών/Προγραμματισμού.
  • Προϋπηρεσία 1-2 ετών σε αντίστοιχη θέση.
  • Γνώση λογιστικής και εμπορικής διαχείρισης.
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (προφορικά και γραπτά).

Θα εκτιμηθούν ιδιαίτερα:

  • Προηγούμενη εργασιακή εμπειρία σε εταιρίες αυτοκίνησης.
  • Βασικές γνώσεις στη χρήση βάσεων δεδομένων SQL (Queries).
  • Βασικές γνώσεις προγραμματισμού (Scripting).

Δεξιότητες:

  • Ισχυρές επικοινωνιακές δεξιότητες και ικανότητα παρουσίασης προτάσεων με ευχέρεια.
  • Οργανωτικές δεξιότητες με προσοχή στη λεπτομέρειες και την τήρηση προθεσμιών.
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα.
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών και αποφάσεων, που θα συμβάλουν στην θετική έκβαση του αποτελέσματος.
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και έμφαση στο αποτέλεσμα.
  • Διάθεση για διαρκή εξέλιξη και ανάπτυξη γνώσεων.

O Όμιλος προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βασισμένο στα προσόντα του υποψηφίου.
  • Ευκαιρίες βελτίωσης και εκπαίδευσης, μέσω επιμορφωτικών προγραμμάτων.
  • Προοπτικές εξέλιξης και δυνατότητες ανάπτυξης σε ένα άριστο εργασιακό περιβάλλον.

Για την αποστολή βιογραφικών σημειωμάτων παρακαλούμε όπως χρησιμοποιήσετε την ειδικά διαμορφωμένη φόρμα στην επίσημη ιστοσελίδα του Ομίλου μας :

Για όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

JR_ERP_CONSULTANT