IT MANAGER – ΤΕΧΝΕΚ

987

IT MANAGER

Η τεχνική – κατασκευαστική Εταιρία ΤΕΧΝΕΚ, με πολυετή παρουσία και υψηλή τεχνογνωσία στο χώρο των μηχανολογικών εγκαταστάσεων, αναζητά IT Manager

Περιγραφή Θέσης

  • Ευθύνη για την ορθή λειτουργία και τη συντήρηση των συστημάτων της εταιρείας
  • Διαχείριση σχέσεων και έλεγχος με τους προμηθευτές
  • Προγραμματισμός και υποστήριξη σε τομείς όπως, servers, δίκτυα, τηλεφωνία και λογισμικά
  • Συντονισμός των αναγκαίων αναβαθμίσεων και αντικαταστάσεων εξοπλισμού
  • Παρακολούθηση τεχνολογικών εξελίξεων με σκοπό τη κατάθεση προτάσεων για την συνεχή βελτίωση των συστημάτων και των υποδομών καθώς και τις δυνατότητες του συνδεδεμένου κόστους
  • Project management σε έργα πληροφορικής της Εταιρίας
  • Εκπαίδευση χρηστών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ πληροφορικής
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση των προγραμμάτων της Microsoft (CRM DYNAMICS, Share POINT SERVER και Softone)
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Γνώση δικτύων LAN, WAN, Access Point θα εκτιμηθεί
  • Άριστη γνώση διαχείρισης και συντήρησης Servers
  • Γνώσεις προγραμματισμού SQL, PHP
  • Γνώση τηλεφωνικών κέντρων
  • Αναλυτική σκέψη με ικανότητα συνδυασμού και σύνθεσης δεδομένων
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις