JUNIOR DATA ANALYST – ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΣΙΟΥΦΑΣ & ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ

1421

JUNIOR DATA ANALYST

H Δικηγορική Εταιρεία Σιούφας & Συνεργάτες, η μεγαλύτερη εταιρεία στον κλάδο της, με παρουσία στην Αθήνα, Πάτρα, Θεσσαλονίκη και Βουκουρέστι, δραστηριοποιείται στην παροχή νομικής υποστήριξης από το 1999. Στο πελατολόγιο της συγκαταλέγονται οι μεγαλύτερες ελληνικές και πολυεθνικές εταιρίες από όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Ταχύτατα αναπτυσσόμενη με ανθρώπινο δυναμικό 350 υψηλά εξειδικευμένων επαγγελματιών, αναζητά υποψηφίους για την κάλυψη θέσεων στην Διεύθυνση Εξωδικαστικού Συμβιβασμού.

Τίτλος Θέσης: Junior Data Analyst

Ωράριο Εργασίας: Δευτέρα έως Παρασκευή 9 π.μ. – 5 μ.μ.

Αρμοδιότητες:

  • Αναπτύσσει, συντηρεί και διαχειρίζεται εφαρμογές/πλατφόρμες νέων τεχνολογιών που σχετίζονται με ανάλυση δεδομένων ,επιχειρηματική ευφυΐα και αυτοματοποιημένες υπολογιστικές εργασίες
  • Συλλέγει, αναλύει και καταγράφει τις επιχειρηματικές διαδικασίες και προδιαγραφές
  • Ερμηνεύει και αναθεωρεί τις τρέχουσες απαιτήσεις και ανάγκες των επιχειρηματικών αναφορών/διαδικασιών
  • Αναζητά, επεξεργάζεται, καθαρίζει και επαληθεύει τα απαιτούμενα δεδομένα
  • Τυποποιεί και αυτοματοποιεί την συλλογή και την επεξεργασία δεδομένων
  • Δημιουργεί αυτοματοποιημένες διαδικασίες εντοπισμού ανωμαλιών και παρακολουθεί την απόδοση τους.
  • Δίνει συνεχώς προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Δημιουργεί και συντηρεί εγχειρίδια/τεκμηριώσεις που αφορούν σε προδιαγραφές, σχεδιάσεις και οδηγίες χρήσης
  • Συνεργάζεται με τους επιχειρησιακούς συνεργάτες

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/IEK κατά προτίμηση Πληροφορικής ή οποιαδήποτε κατεύθυνση θετικών επιστημών.
  • Απαραίτητη γνώση SQL (ή οποιαδήποτε αφορά σε βάση δεδομένων)
  • Εναλλακτικός τρόπος σκέψης
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια

Επιθυμητά προσόντα:

Γνώσεις σε:

  • BI (πχ Power BI, Tableau, Qlik ή οποιαδήποτε αφορά σε οπτικοποίηση δεδομένων)
  • Python
  • Machine Learning
  • Data Analytics
  • Alteryx – Knime (ή οποιαδήποτε αφορά σε πλατφόρμα Data Analytics)
  • R
  • οτιδήποτε αφορά σε Data Management

Χαρακτηριστικά Υποψηφίων:

  • Κριτική σκέψη με ικανότητες ανάλυσης και επίλυσης προβλημάτων
  • Δημιουργικές και εναλλακτικές λύσεις
  • Προσέγγιση βασισμένη στα δεδομένα
  • Κατανόηση πολλαπλών επίπεδων ανάλυσης
  • Ικανότητα διαχείρισης μεγάλου όγκου δεδομένων
  • Μεγάλη έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Καλή διαχείριση χρόνου και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Δυνατότητα εργασίας τόσο αυτόνομα όσο και ως μέλος ομάδας

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Παροχή εκπτωτικών προνομίων
  • Δωρεάν πρόγραμμα υγείας και οικογενειακής νοσοκομειακής κάλυψης
  • Δυναμικό και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Δομημένο πρόγραμμα εκπαίδευση και ανάπτυξης δεξιοτήτων

Οι ενδιαφερόμενοι, μπορούν να αποστείλουν το βιογραφικό τους στο maria.anastasiou@sioufaslaw.gr