ΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ: PRODUCT COORDINATOR – PANDORA

1194

Περιγραφή θέσης:

Ο κατάλληλος product coordinator, θα είναι σε επικοινωνία με τους οίκους του εξωτερικού. Θα διαμορφώνει τη ζήτηση των προϊόντων βάσει των προτιμήσεων της αγοράς. Θα τηρεί χρονοδιαγράμματα εισαγωγής των προϊόντων. Θα ελέγχει ότι η τιμολόγηση έχει γίνει βάσει των όρων της εκάστοτε συνεργασίας. Καθορίζει τις ανάγκες και τις επιθυμίες των πελατών, προσδιορίζοντας την έρευνα που απαιτείται για την απόκτηση πληροφοριών αγοράς. Συνιστά τη φύση και το πεδίο εφαρμογής των σημερινών και μελλοντικών σειρών προϊόντων με την αναθεώρηση των προδιαγραφών και των απαιτήσεων του προϊόντος, την αξιολόγηση νέων προϊόντων και/ή τροποποίηση των ήδη υπάρχοντών προϊόντων. Παρέχει πληροφορίες προς τη διοίκηση, προετοιμάζοντας βραχυπρόθεσμες και μακροπρόθεσμες προβλέψεις πωλήσεων προϊόντων και ειδικές εκθέσεις και αναλύσεις, απαντώντας σε ερωτήσεις και αιτήματα. Διευκολύνει τον κύκλο των αποθεμάτων και τη διαθεσιμότητα των προϊόντων ελέγχοντας και προσαρμόζοντας τα επίπεδα αποθεμάτων με τα χρονοδιαγράμματα εισαγωγής.

Επιθυμητά προσόντα (π.χ. τελειόφοιτος/απόφοιτος, τμήμα, ξένες γλώσσες, κτλ):