ΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ: SALES ENGINEER – ACMON DATA

944

Η Acmon Data, εταιρία με κύριο αντικείμενο την ανάπτυξη, την εγκατάσταση και την συνεχή υποστήριξη πληροφοριακών συστημάτων Ελέγχου Παραγωγής και Διαχείρισης Αποθήκης στην Ελληνική και Διεθνή αγορά και πιστοποιημένος αντιπρόσωπος κορυφαίων οίκων βιομηχανικού εξοπλισμού υψηλής τεχνολογίας, επιθυμεί να προσλάβει:

Sales Engineer (SE10.19)

Αρμοδιότητες

  • Διεύρυνση πελατολογίου και προώθηση των προϊόντων της στην Ελληνική και Διεθνή αγορά Προώθηση των προϊόντων, των υπηρεσιών και της εικόνας της εταιρείας μέσω συνεχών επισκέψεων/παρουσιάσεων στις εγκαταστάσεις των πελατών
  • Αξιολόγηση των αναγκών των δυνητικών πελατών και μετατροπή τους σε ευκαιρία πώλησης προϊόντων και υπηρεσιών της εταιρείας
  • Προετοιμασία, παρουσίαση και διαπραγμάτευση προσφορών σε δυνητικούς πελάτες
  • Εξυπηρέτηση του πελάτη μετά την πώληση και διευθέτηση παραπόνων ή και προβλημάτων

Απαιτούμενα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 3 χρόνια αποδεδειγμένα πραγματική εμπειρία σε πωλήσεις επιχειρησιακών πληροφοριακών συστημάτων (πχ. ERP, WMS, MES)
  • Εμπειρία στη διαχείριση λογαριασμών πελατών
  • Ομαδικό πνεύμα με ευχέρεια στην επικοινωνία και ικανότητα στις διαπραγματεύσεις
  • Διάθεση για επισκέψεις σε δυνητικούς πελάτες
  • Ικανότητα οργάνωσης και επίτευξης στόχων
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας και ιδιαίτερα άνεση στον προφορικό λόγο
  • Δυνατότητα ταξιδιών σε όλη την Ελλάδα και το εξωτερικό
  • Ευχέρεια στη χρήση Η/Υ (MS Office)
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Επιθυμητό πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ τεχνικής κατεύθυνσης

Η εταιρεία παρέχει

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών με ικανοποιητικά πριμ επίτευξης στόχων
  • Δυνατότητες προσωπικής ανάπτυξης
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχή εκπαίδευση

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενοι που έχουν τα κατάλληλα προσόντα να αποστείλουν βιογραφικά σημειώματα αναγράφοντας τον κωδικό της θέσης:

Ε-mail: info@acmondata.gr

Ταχυδρομικά: Acmon Data ΙΚΕ – 12ο χλμ. Εθν. Οδού Αθηνών-Λαμίας, 14452 Μεταμόρφωση

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 210 6105831 Υπεύθυνος: Κος Σταύρος Βαλιάνος