ΣΥΜΒΟΥΛΟI –  ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΙ & ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ – EUROPEAN PROFILES A.E.

1208

ΣΥΜΒΟΥΛΟI –  ΕΣΩΤΕΡΙΚΟΙ & ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΙ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ

ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ

ΣΥΓΓΡΑΦΗ, ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ, ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΕΡΓΩΝ Χρηματοδοτουμένων από εθνικούς ή/και ευρωπαϊκούς πόρους, δημόσιους ή ιδιωτικούς

H EUROPEAN PROFILES A.E., εκ των κορυφαίων εταιρειών στον τομέα υπηρεσιών Συμβούλου Μάνατζμεντ (Management Consultant), αναζητά συνεργάτες – μόνιμους υπαλλήλους αλλά και εξωτερικούς συνεργάτες που θα στελεχώσουν το τμήμα Ελληνικών και Ενδοκοινοτικών έργων.

Αρμοδιότητες

  • Σύνταξη και υποβολή προτάσεων συγχρηματοδοτούμενων/ επιδοτούμενων έργων που προκηρύσσονται από ελληνικούς φορείς και από φορείς της Ευρωπαϊκής Ένωσης στους τομείς ενίσχυσης των μικρομεσαίων επιχειρήσεων, αναδιοργάνωσης φορέων δημόσιας διοίκησης, απασχόλησης / ανάπτυξης ανθρώπινου δυναμικού, αγροτικής ανάπτυξης, κοινωνικής πολικής, περιφερειακής ανάπτυξης, ΤΠΕ κλπ .
  • Σύνταξη και υποβολή επιχειρηματικών σχεδίων μικρομεσαίων επιχειρήσεων για χρηματοδότηση μέσω ΕΣΠΑ (ΕΠΑνΕΚ, ΕΤΑΚ, Leader, κλπ.), Αναπτυξιακού Νόμου, Πρόγραμμα Δημοσίων Επενδύσεων και λοιπών χρηματοδοτικών εργαλείων.
  • Διαχείριση της υλοποίησης των εγκριθέντων έργων
  • Συνδρομή στην ανάπτυξη νέων δραστηριοτήτων και συνεργασιών της εταιρείας.

Απαιτούμενα προσόντα / δεξιότητες

  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ στις οικονομικές/πολιτικές ή διοικητικές επιστήμες. Επιθυμητή η κατοχή μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών.
  • Επαγγελματική εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών στην παροχή υπηρεσιών Συμβούλου Διαχείρισης Εθνικών και Ευρωπαϊκών Συγχρηματοδοτούμενων/ Επιδοτούμενων Προγραμμάτων (ΕΣΠΑ, LEADER, HORIZON, INTERREG, COSME κλπ.)
  • Επαγγελματική εμπειρία στην συγγραφή και υποβολή φακέλου προσφοράς για διαγωνισμούς του Δημοσίου. Επιθυμητή η γνώση ηλεκτρονικής υποβολής προσφορών μέσω του Εθνικού Συστήματος Ηλεκτρονικών Δημοσίων Συμβάσεων (Ε.Σ.Η.Δ.Η.Σ.)
  • Εμπειρία στην εκπόνηση επιχειρηματικών σχεδίων. Επιθυμητή η γνώση καταχώρησης στοιχείων στο Πληροφοριακό Σύστημα Κρατικών Ενισχύσεων (Π.Σ.Κ.Ε.)
  • Ικανότητα συγγραφής παραδοτέων/ αναφορών/ μελετών.
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας. Επιθυμητή η γνώση δεύτερης γλώσσας.
  • Πολύ καλή χρήση Η/Υ.
  • Δυνατότητα πραγματοποίησης επαγγελματικών ταξιδιών στην Ελλάδα και στο εξωτερικό.

Αποστολή βιογραφικών στο epmail@europeanprofiles.gr με ένδειξη «Θέση εργασίας Συμβούλου»

Η εταιρία είναι πλήρως συμμορφωμένη στις απαιτήσεις του ευρωπαϊκού κανονισμού προστασίας προσωπικών δεδομένων (GDPR).