ΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ: HOTEL MANAGER (SANTORINI)

1422

Hotel Manager (Santorini)

GR-Νότιο Αιγαίο-Οία
JOB DESCRIPTION
Η ομάδα του Hiring Solutions του Kariera.gr, αναζητά για λογαριασμό πελάτη, υπερ-πολυτελούς ξενοδοχειου, στην Σαντορίνη:

Hotel Manager

Ο κατάλληλος υποψήφιος θα επιβλέπει τις καθημερινές λειτουργίες του ξενοδοχείου και του προσωπικού με σκοπό την εύρυθμη και ομαλή λειτουργία του.
Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Δημιουργεί το πλάνο προσλήψεων της επόμενης σαιζόν (κόστος μισθοδοσίας, περίοδος εργασίας, δύναμη τμημάτων) σε συνεργασία με τους προϊσταμένους των τμημάτων και λαμβάνει μέρος στη διαδικασία επιλογής προσωπικού
  • Καθοδηγεί τους προϊσταμένους των τμημάτων και ορίζει στόχους ανά τμήμα στον καθένα
  • Συμμετέχει στη δημιουργία του Budget των εσόδων/εξόδων σε συνεργασία με τον Γενικό Διευθυντή (P&L επόμενης σαιζόν
  • Ασχολείται με εξωτερικούς συνεργάτες, όπως προμηθευτές, ταξιδιωτικούς πράκτορες, κλπ
  • Ελέγχει τις εγκαταστάσεις συχνά ώστε να τηρούνται αυστηρά οι κανόνες υγιεινής και ασφάλειας
  • Φροντίζει οι επιμέρους λειτουργίες και δραστηριότητες του ξενοδοχείου να είναι σε απόλυτη αρμονία με την κουλτούρα και τις πολιτικές του Ομίλου
  • Διαχείριση πιστοποιήσεων και βραβείων του ξενοδοχείου σε συνεργασία με το τμήμα Marketing
  • Καταγραφή αναγκών εξοπλισμού των τμημάτων του ξενοδοχείου σε συνεργασία με τους προισταμένους και πραγματοποίηση των αντίστοιχων αγορών
  • Συνεργασία με τον Γενικό Διευθυντή σε θέματα πωλήσεων και Κρατήσεων
  • Υποστήριξη διαδικασιών λογιστηρίου σε συνεργασία με το αντίστοιχο παράρτημα στη Σαντορίνη
JOB REQUIREMENTS

 Απαραίτητα προσόντα:

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία τουλάχιστον 5 έτη σε διοικητική θέση σε ξενοδοχείο
  • Πτυχίο σχολής (AEI,TEI) με κατεύθυνση σπουδών Τουριστικά, Ξενοδοχειακά, Διοίκηση Επιχειρήσεων ή Οικονομικά.
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (πτυχίο Proficiency)
  • Άριστη γνώση Η/Υ και ξενοδοχειακών προγραμμάτων

Επιθυμητά προσόντα:

  • Προϋπηρεσία σε άλλες θέσεις σε ξενοδοχείο
  • Επιπλέον ξένες γλώσσες (γαλλικά, γερμανικά)
  • Μεταπτυχιακό σχετικό με τον τομέα του Τουρισμού
  • Προϋπηρεσία στη Σαντορίνη
  • Δυνατότητα μετακινήσεων

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Διαμονή
  • Μετακίνηση (αυτοκίνητο)
  • Επαγγελματική εξέλιξη και συνεχής εκπαίδευση

Αίτηση