ΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ: JUNIOR MOBILE APPLICATION SPECIALIST – I-HOST

1558

Junior Mobile Application Specialist

Η Innopolium δραστηριοποιείται στον κλάδο παραγωγής και εμπορίας ψηφιακών προϊόντων και υπηρεσιών. Ιδρύθηκε πρίν τέσσερα (4) χρόνια με όραμα τη ριζική αναμόρφωση των υπηρεσιών φιλοξενίας των σημαντικότερων κλάδων της οικονομίας της χώρας μας: Τουρισμός, Ξενοδοχεία και Εστιατόρια. Στο χαρτοφυλάκιο της εταιρίας συμπεριλαμβάνονται ψηφιακά προϊόντα και υπηρεσίες πρός ξενοδοχεία και εστιατόρια που στοχεύουν στην προσφορά προσωποποιημένων εμπειριών στον εγχώριο και τον διεθνή τουρισμό.

Ενδεικτικά, το “i-host”, πρωταρχικό προϊόν της εταιρίας, είναι το 1ο Ηλεκτρονικό Βιβλίο Κρατήσεων για εστιατόρια, εστιατόρια ξενοδοχείων και συναφείς επιχειρήσεις που δέχονται και διαχειρίζονται κρατήσεις και προσφέρουν υπηρεσίες αναψυχής. Σήμερα αποτελεί το απόλυτο ψηφιακό εργαλείο δημιουργίας πιστού πελατειακού κοινού για τα αξιοσημείωτα εστιατόρια και ξενοδοχεία της χώρας, αναβαθμίζοντας τις υπηρεσίες εξυπηρέτησης και προσέγγισης των επισκεπτών σε μοναδικές εμπειρίες γαστρονομίας και αναψυχής.

Η Innopolium διατηρεί πολυάριθμη βάση ενεργών πελατών, με το μεγαλύτερο μέρος των δημοφιλέστερων ξενοδοχείων και εστιατορίων της Ελλάδας να συμπεριλαμβάνονται σε αυτή. Έχοντας θέσει υψηλούς στόχους διείσδυσης στην αγορά για το νέο έτος και με δεδομένη την ταχύτητα ανάπτυξης της εταιρίας, αναζητούμε συνεργάτη με προσωπικά χαρακτηριστικά και τυπικά προσόντα που να ικανοποιούν τις απαιτήσεις του εργασιακού ρόλου “Junior Mobile Application Specialist”.

Παρακάτω, φαίνονται οι βασικές αρμοδιότητες και οι κυριότερες απαιτήσεις του ρόλου, καθώς και οι παροχές της εταιρίας μας προς τον/την ενδεχόμενο/η συνεργάτη:

Βασικές αρμοδιότητες θέσης:

  • Ανάπτυξη νέων λειτουργιών και συντήρηση ενός εκ των κυριότερων προϊόντων της εταιρίας
  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης στους υπάρχοντες πελάτες
  • Ανάλυση απαιτήσεων και αναγκών πελατών, με στόχο τη δημιουργία και προσφορά νέων, καινοτόμων υπηρεσιών
  • Συλλογή ανάδρασης από τους χρήστες για τις λειτουργίες και επικοινωνία των απαιτήσεων με την ομάδα των ανάπτυξης λογισμικού

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Πάθος για τον προγραμματισμό με χρήση σύγχρονων τεχνικών και εργαλείων
  • Άριστη κατανόηση του αντικειμενοστραφούς μοντέλου προγραμματισμού
  • Άριστη γνώση επί των δομών δεδομένων
  • Άριστη ικανότητα συγγραφής κώδικα έχοντας ως βάση συγκεκριμένες απαιτήσεις
  • Πολύ καλή ικανότητα ανάγνωσης, κατανόησης και αποσφαλμάτωσης (debug) υπάρχοντος κώδικα
  • Πολύ καλή γνώση σχεδιασμού και διαχείρισης Σχεσιακών Βάσεων
  • Δεδομένων (RDBMS)
  • Καλή κατανόηση του αρχιτεκτονικού σχεδιασμού υπολογιστικών συστημάτων

Επιθυμητά προσόντα:

  • Εμπειρία ανάπτυξης native Android εφαρμογών (Android SDK)
  • Εμπειρία ανάπτυξης εφαρμογών με γλώσσα Java
  • Εμπειρία στην ανάπτυξη και χρήση Web Services, κυρίως τύπου REST
  • Ικανότητα μοντελοποίησης απαιτήσεων και λογικών προβλημάτων

Τι προσφέρουμε:

  • Ευκαιρία εργασίας σε ένα ταχύτατα αναπτυσσόμενο περιβάλλον μίας tech startup εταιρίας
  • Συνεχής και στενή συνεργασία με μία πολύ έμπειρη και ικανή ομάδα μηχανικών λογισμικού
  • Συνεργασία με μία πολύ ευχάριστη, δημιουργική και έμπειρη ομάδα ανάπτυξης και προώθησης καινοτόμων ψηφιακών προϊόντων και υπηρεσιών
  • Ευκαιρία συνέχισης συνεργασίας μετά το πέρας της περιόδου της πρακτικής άσκησης
  • Ευκαιρίες συμμετοχής μαζί με την εταιρία σε διεθνείς εκθέσεις (FoodExpo, HORECA, XENIA)
  • Ευκαιρία συμμετοχής σε ελληνικούς και διεθνείς διαγωνισμούς καινοτομίας και επιχειρηματικότητας

Οι ενδιαφερόμενοι παρακαλούνται να αποστείλουν το βιογραφικό τους σημείωμα και σχετικό συμπληρωματικό υλικό, εφόσον επιθυμούν, στη διεύθυνση: hi@i-host.gr

Υπεύθυνοι Επικοινωνίας:

    • Αποστόλης Αποστόλου | CTO (τηλ: 694 25 33 606)
    • Χαράλαμπος Σοφιανόπουλος | Infrastructure Architect (τηλ: 697 44 83 587)