ΘΕΣΗ ΕΡΓΑΣΙΑΣ: ΣΤΕΛΕΧΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΤΜΉΜΑΤΟΣ/ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟΥ

1910

Η εταιρία παροχής υπηρεσιών Datacenter IpHost.net ξεκίνησε πριν 14+ χρόνια και σήμερα διαχειρίζεται χιλιάδες πελάτες σε Ελλάδα και εξωτερικό.

Ανατητά ζητά υπαλλήλους για το οικονομικό της τμήμα.
Ο/Η υποψήφιος θα πρέπει να είναι έως 30 χρονών με ή και χωρίς εμπειρία για τη λειτουργία

και τις διαδικασίες ενός λογιστηρίου.

Καθήκοντα:

  • Καταχώρηση Λογιστικών Εγγράφων (Β Κατηγορίας)
  • Προγραμματισμός πληρωμών
  • Καθημερινή ενημέρωση καταθέσεων πελατών στο ERP για ανανεώσεις συνδρομών
  • Παρακολούθηση πληρωμών πελατών στα πλαίσια της πιστωτικής πολιτικής της εταιρίας
  • Επικοινωνία με πελάτες για την διαχείριση και είσπραξη ληξιπρόθεσμων οφειλών και ενημέρωση του τμήματος πωλήσεων για πιθανές καθυστερήσεις.
  • Ανανέωση συνδρομών σε προμηθευτές/συνεργάτες (σε μηνιαία ή ετήσια βάση)
  • Λοιπές βοηθητικές εργασίες

Προσόντα:

  • Πολύ καλή γνώση Microsoft Office και ηλεκτρονική αλληλογραφία
  • Ευχέρια στην επικοινωνία
  • Ευγενική παρουσία, επαγγελματική εμφάνιση
  • Δυναμική προσωπικότητα και ομαδικό πνεύμα
  • Οργανωτικός χαρακτήρας
  • Γνώση Αγγλικών
  • Επιθυμητή η γνώση Ε.R.P (Εμπορική διαχείριση – Λογιστική)

Προαιρετικά:
Προϋπηρεσία σε λογιστήριο εταιρίας

Παροχές:

  • Εργασία σε άριστες συνθήκες, σε φιλικό και ομαδικό περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης

Αποστολή βιογραφικών στην ηλεκτρονική διεύθυνση jobs@iphost.net, κωδικός θέσης FIN918