Logistics & Purchasing Administrator

Περιοχή εργασίας:                              Μάνδρα, Αττική

Loading map …

Αυτή η σημαία είναι ακριβής μόνο ως προς την πόλη. Η ακριβής τοποθεσία εργασίας δεν υπάρχει.

Κωδικός Αγγελίας:                               COPS/0317 Log&Pur Admin

Το Public που προσφέρει τη μεγαλύτερη γκάμα προϊόντων τεχνολογίας και ψυχαγωγίας, επιθυμεί να αναπτύξει την ομάδα Operations και να προσλάβει:

(Κωδ. Θέσης: COPS/0317 Log&Pur Admin)

Ο κάτοχος της θέσης αναφέρεται στον Operations Manager και είναι υπεύθυνος για την καθημερινή ομαλή λειτουργία της αποθήκης σε συνεργασία με τον (3PL) συνεργάτη, την επίβλεψη τήρησης των διαδικασιών σχετικά με την παραλαβή, και αποστολή εμπορευμάτων στα καταστήματα και πελάτες.

Αρμοδιότητες:

  • Παρακολούθηση της διασύνδεσης μεταξύ πληροφοριακών συστημάτων με στόχο την ομαλή διαβίβαση και εκτέλεση παραγγελιών
  • Παρακολούθηση της απόδοσης των συνεργατών 3PL
  • Επίβλεψη παραλαβών, αποστολών και επιστροφών για την κάλυψη των αναγκών των πελατών/ καταστημάτων
  • Παρακολούθηση και διαχείριση αποθεμάτων
  • Επικοινωνία με προμηθευτές για συλλογή master data και προγραμματισμό παραδόσεων
  • Παρακολούθηση και έλεγχος KPIs προμηθευτών
  • Συλλογή δεδομένων και σύνταξη reports
  • Τήρηση και συνεχή βελτίωση των διαδικασιών του τμήματος και της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα:

  • Κάτοχος πτυχίου ΑΕΙ/ΤΕΙ Θετικής ή Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Τουλάχιστον 2έτη εμπειρία σε ανάλογη θέση
  • Άριστη γνώση MS Office (Excel, Word, Power Point)
  • Ικανότητα ανάλυσης και συντονισμού για την επίλυση προβλημάτων
  • Οργανωτικό και ομαδικό πνεύμα
  • Άριστη γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας (γραπτός και προφορικός λόγος)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες)

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Μεταπτυχιακός τίτλος
  • Δυναμισμός και αυτοπαρακίνηση
  • Καινοτόμος σκέψη και έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Υψηλό αίσθημα ευθύνης και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ενθουσιασμός και πάθος για το καλύτερο αποτέλεσμα

Η εταιρεία παρέχει:

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Διαρκή εκπαίδευση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε μια δυναμική αναπτυσσόμενη επιχείρηση

Μπορείτε να υποβάλετε το βιογραφικό σας  ακολουθώντας το link «Υποβολή Βιογραφικού» προκειμένου να συμπληρώσετε την αντίστοιχη φόρμα στο site του Public.