Junior Project Manager

H IID AE, Εταιρεία Πληροφορικής με εξειδίκευση στον χώρο της ψηφιοποίησης αναζητά Junior Project Manager για την επάνδρωση του τμήματος Διοίκησης Έργων Δημοσίου/ Ιδιωτικού τομέα. Αντικείμενο της θέσης είναι η ανάλυση και ο τεχνικός σχεδιασμός  έργων πληροφορικής της εταιρείας.

Κύριες αρμοδιότητες:

Μελέτη, Σχεδίαση και Συντονισμό της Ανάπτυξης Ολοκληρωμένων Συστημάτων Πληροφορικής.

Διαχείριση ομάδων υλοποίησης έργων.

Reporting σε υφιστάμενα έργα που διαχειρίζεται η εταιρεία,

Διερεύνηση και συγγραφή τεχνοοικονομικών προτάσεων,

Bid management σε διαγωνισμούς δημόσιου και ιδιωτικού τομέα,

Απαραίτητα προσόντα, δεξιότητες:

Πτυχίο Α. Ε. Ι. ή Τ. Ε. Ι. Πληροφορικής, Διοίκηση Επιχειρήσεων ή παρεμφερές,

Διετή εμπειρία σε ανάλογη θέση, κυρίως στους τομείς Πληροφορικής

Πολύ καλή γνώση και εμπειρία μεθοδολογιών διαχείρισης και ανάπτυξης έργων πληροφορικής.

Πολύ καλή γνώση MS Office και MS Project

Καλή γνώση και χειρισμός της ελληνικής και της αγγλικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά),

Ικανότητα ανάλυσης αναγκών και σχεδιασμού λύσεων,

Προσανατολισμός στην επίτευξη αποτελεσμάτων,

Ικανότητα διαχείρισης έκτακτων καταστάσεων,

Ικανότητα διαχείρισης χρόνου, όγκου εργασίας και πολλαπλών εργασιών,

Αναλυτικό και ομαδικό πνεύμα

Οργανωτική συμπεριφορά, συνδυαστική γνώση, μεθοδικότητα και συνέπεια

Άνετη και αποδοτική επικοινωνία με πελάτες / συνεργάτες

Δυνατότητα λήψης αποφάσεων

Διοικητικές ικανότητες

Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες

Η εταιρία προσφέρει:

Πακέτο αποδοχών ανάλογα των ικανοτήτων του υποψηφίου Ασφάλιση ΙΚΑ Εκπαίδευση και ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης. Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας.