Database Developer

H IID AE, Εταιρεία Πληροφορικής με εξειδίκευση στον χώρο της ψηφιοποίησης αναζητά να προσλάβει database developer (Microsoft SQL-Server).

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Δημιουργία και εκτέλεση ερωτημάτων σε βάση δεδομένων,
  • Ενημέρωση των δεδομένων στην παραπάνω βάση δεδομένων,
  • Εξαγωγή στατιστικής πληροφόρηση ανάλογα με τις ανάγκες που θα προκύπτουν.

Απαραίτητα προσόντα, δεξιότητες:

  • Ευχέρεια στην δημιουργία σύνθετων ερωτημάτων σε T-SQL καθώς και την γνώση για δημιουργία ή/και εκτέλεση functions, stored procedures, triggers, views, indexes και constraints,
  • Επιθυμητή εμπειρία Administration SQL Server,
  • Προϋπηρεσία 3 ετών επιθυμητή
  • Δυνατότητα αποτελεσματικής εργασίας σε ένα ομαδικό περιβάλλον,
  • Αναλυτική σκέψη και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων,
  • Καλή γνώση αγγλικών,
  • Δεξιότητες επικοινωνίας και παρουσίασης (προφορικά και γραπτά).

Η εταιρία προσφέρει:

Πακέτο αποδοχών ανάλογα των ικανοτήτων του υποψηφίου Ασφάλιση ΙΚΑ Εκπαίδευση και ευκαιρίες επαγγελματικής ανάπτυξης. Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας.